Google Android Mesajlar web uygulamasını Android.com’dan Google.com’a geçirecek!

Belki de önemsiz olan bu haber, Google ve Android markasıyla ilgili daha derin bir şey olduğunu gösterir. Chromium‘un Gerrit kaynak kodu yönetiminde tespit edilen yeni bir taahhüt, Google’ın SMS ve MMS mesajları göndermek ve almak için web portalını değiştirmek istediğini ortaya koyuyor.

Android Mesajlar uygulamasını kullanıyorsanız (sonunda yalnızca “Mesajlar” olarak yeniden adlandırılmıştır), masaüstünüzü kullanarak telefonunuzdaki kişilerle sohbet etmek için bir web arayüzüne erişebilirsiniz. Bunu yapmak için tek yapmanız gereken messages.android.com‘a gitmek. Bununla birlikte, yeni taahhüt, Google’ın kullanıcıları yeni bir adrese geçireceğini söylüyor: messages.google.com

 

Basitçe söylemek gerekirse, bunun anlamı Chromebook’lara Android.com URL’sini kullanmayı bırakmalarını ve Google.com URL’sini Android ve Chrome OS’yi entegre etmek için “Birlikte Daha İyi” özelliklerini içeren Chrome OS’nin 72 veya 73 sürümlerinde kullanmalarını söylemektir.

Bu değişiklik, Google’ın sonunda “Android” markalamasının kullanılmasını aşamalı hale getireceği fikrini derinleştiriyor. Piyasaya sunulduğundan beri, her zaman Android’in Google ile eşanlamlı olduğunu bilmeyen insanlar olmuştur. Kanıt, pudingte: Android Pay, yalnızca Ödeme İşletim Sistemine göre Google Pay, Android Mesajlar ve Android Wear olarak yeniden adlandırıldı. Öyleyse, Google’ı “Android” i tamamen kaldırmaktan alıkoyan nedir?

Google’ın, Android’in “Q” sürümünün 10.0 sürümü için “Google OS” satırında bir şey olarak Android’i tamamen yeniden kazanmayı planladığını söyleyebiliriz. Belki de bu konuda duyduğumuz en erken şey, Android’in gelecekteki bir sürümünün genellikle duyurulduğu Google Giriş / Çıkış’ta.

Mevcut durumunda, messages.google.com URL adresi hiçbir yere yönlendirmez, ancak bu önümüzdeki haftalarda değişebilir.

Kaynak

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz