Google, gizemli Fuchsia işletim sistemini başlatmak için yüksek rütbeli Apple mühendisini işe aldı!

Google’ın en az 2016’dan bu yana Fuchsia OS adlı yeni bir işletim sistemi (ve potansiyel Android değiştirme) üzerinde çalıştığı , ancak ayrıntıların çok az ve çok fazla olduğu bir sır değil. Kamusal olarak ortaya çıkan en son haberleşme mi? Üst düzey Apple mühendisi Bill Stevenson, yeni işletim sisteminin pazara sunulması için Google’a katılacağını söyledi.

Bu umut verici görünmekle birlikte, hiçbir zaman bize bir zaman çizelgesi sağlamaz ve buna yakın olan tek şey Bloomberg’in Fuchsia’nın üç yıl içinde bağlı ev cihazlarına göndereceği onaylanmamış bir raporu. Bununla birlikte, Stevenson’un takıma ne önerebileceğini görmek ilginç. Mac / Windows Program Yönetimi Kıdemli Yöneticisi, Apple’da yaklaşık 15 yıllık bir çalışandır. Son altı yıldır, macOS Lion, Mountain Lion, Mavericks, Yosemite, El Capitan, Sierra, High Sierra ve Mojave’nin lansmanlarını denetledi.

Bill Stevenson’ın LinkedIn gönderisi

Bundan önce, önce ürün yayınlama mühendisi, sonra da kıdemli mühendislik program yöneticisi olarak OS X üzerinde çalıştı. Google’daki yeni rolü henüz halka açıklanmadı, ancak kimlik bilgileri muhtemelen oldukça yüksek bir pozisyon alacağını gösteriyor. LinkedIn profilinden Stevenson’ın Mac için iCloud ve Mac için iCloud gibi bulut hizmetleriyle ilgili önemli deneyime sahip olduğunu da belirtmek mümkündür.

Bloomberg‘in Temmuz ayında yayınlanan raporuna göre, Stevenson, yarı zamanlı olarak proje üzerinde çalışan kıdemli tasarımcı Matias Duarte da dahil olmak üzere 100’den fazla mühendis grubuna katılacak. Duyuru yazısında, Stevenson ayrıca Google’da mühendislik direktörü olarak çalışan ve bir Apple, Palm ve Jawbone kıdemli olan Chris McKillop ile çalışmayı dört gözle beklediğini belirtti.

Telefon modunda çalışan Fuchsia. İşletim sistemini geçen yılın başlarında çalıştıran Ars Technica’dan Ron Amadeo’nun görüntüsü

Genel olarak Fuchsia OS‘de hızlı bir tazeleme olarak: Yeni sistem Android ve ChromeOS tarafından kullanılan Linux çekirdeğinden ziyade “Zircon” adlı yeni bir mikro çekirdeğe dayanıyor. Telefonlar, gömülü cihazlar (otomotiv, IoT vb. Düşünün) ve dizüstü bilgisayarlar gibi birçok platformda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bloomberg , yukarıda belirtilen parçada, Google’ın sonunda Android’i beş yıl içinde gerçekleşebilecek Fuchsia ile değiştirmeyi planladığını bildirdi. Google daha sonra, önümüzdeki beş yıl içinde Android’i değiştirmek için somut bir plan olmadığını belirtti. Sonuçta, sadece zaman söyleyecektir(gösterecektir).

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz