Bu yazımızda Google arama geçmişini nasıl temizleyeceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Arama geçmişini görmek istiyorsanız ilk olarak, Android cihazınızda ya da tabletinizde Chrome uygulamasını açın. Daha sonra sağ üstte yer alan diğer alanında ‘Geçmiş’ sekmesine tıklayın. Bu alan üzerinden geçmişte girdiğiniz siteler karşınıza çıkacaktır. Geçmişte aradığınız siteye giriş yapmak istiyorsanız üstüne tıklamanız yeterli olacaktır.

Eğer bu linki başka bir yerde kullanacaksanız üstüne basılı tutun ve daha sonra kopyala bölümüne basın. Yapıştırmak istediğiniz alana gelip bu sekmeyi yapıştırın. Google’da arama geçmişinizi silmek istiyorsanız da cihazınızda ya da tabletinizde Google uygulamasını açın. Sağ üstte yer alan Diğer bölümünden geçmiş sekmesine tıklayın. Ardından zaman aralığında silmek istediğiniz sekmeleri seçin eğer hepsini silmek istiyorsanız ‘Tüm Zamanlar‘ seçeneğine tıklayın. Bu adımlar sayesinde geçmişinizi temizlemiş olursunuz.

Geçmişinizde yer alan bir kaydı silmek istiyorsanız, belirli bölümlerini silebilirsiniz. Sağ üst kısımda yer alan arama üzerinden, arama yaparak istediğiniz şeyi arayabilirsiniz. Eğer silmek istiyorsanız da geçmiş alanına tekrar geçiş yapın. Daha sonra silmek istediğiniz girişi bulun. Sağ kısımda yer alan kaldır seçeneğine tıklayarak bu işlemi tamamlamış olursunuz.

Son olarak resimleri yeni sekme sayfasından nasıl kaldıracağınızdan bahsedelim. En çok ziyaret ettiğiniz siteleri görmek için yeni bir sekme açın. Resmi kaldırmak için de basılı tutup kaldır seçeneğine tıklayın, bu adımlar sayesinde resimleri yeni sekmeden kaldırmış olursunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz