Google, aramalar hizmeti için test etmeye başladığı yeni özellik ile arama sonuçlarının üzerine yeni bir bölüm getiriyor. Bu bölüm, Instagram ve TikTok’ta yer alan kısa videolara doğrudan erişilebilmesini sağlıyor. Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı şu an için bilinmiyor.

ABD merkezli yeni yapılan bir teste göre eknoloji Google, mobil uygulamalar için sunduğu internet aramaları hizmetinde yeni bir özellik getiriyor. Bu özellik, Google’da arama yapan bir kullanıcının, Instagram ve TikTok’taki videoları doğrudan görebilmesini sağlıyor. Böylelikle sosyal medyanın en güçlü temsilcileri, Google’ın içine tabiri caizse entegre edilmiş olacak. Google’ın test etmeye başladığı özellik, arama sonuçlarının üzerine TikTok ve Instagram’daki videoları yerleştiriyor. Yani bir kullanıcı, yaptığı aramayla ilgili hem kısa videolara hem de diğer sonuçlara ulaşabilecekler.

Google’ın test ettiği yeni özellik işte böyle görünüyor

Google

Aslına bakacak olursak Google, kendine ait olan YouTube’daki videoları arama sonuçlarında doğrudan gösteriyor. Ancak test edilen yeni özellik, bunun kapsamını genişletiyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, aradıkları bir konu etiketi ya da terimle ilgili Instagram ve TikTok videolarına da doğrudan ulaşma imkanı yakalamış olacaklar.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz