Google, kısa süre önce arama motorunda bazı değişiklikler yaptı. İşte detaylar…

Son zamanlarda internet dünyasında simgelerin yazılara dönüştürülmesine Google’da ayak uydurmaya başladı. Daha fazla karışıklığa artık son vermek ve kullanıcıların yaşamış olduğu deneyimi daha iyi bir hale getirmek için, Google’ın arama motoru olan Google.com’da ara butonu değiştirildi.

Google‘da yapılan aramalarda üst kısımda sizlerinde görmüş olduğı gibi sesli arama ve arama alanı mikrofon simgesinin sağında bir büyüteç yer alıyordu ve Google, artık bu büyüteci Ara butonu olarak değiştiriyor. Çok büyük bir yenilik olarak görülmese bile, açıklamalara göre son kullanıcı için bu değişiklik oldukça iyi olacak.

Google’ın yapmış olduğu bu değişiklik şimdilik sizlerde görülmeyecek. Bunun sebebi ise, Google’ın yapmış olduğu tüm yenilikleri ilk olarak bazı kullanıcılar ile birlikte test ediyor olması. Geri dönüşlerin olumlu olmasından sonra ise, herkes tarafından artık ara butonu görünecektir.

Not: Test ederken, gmail hesabı ile oturum açtığımızda Ara butonu görülüyor, ancak gizli sekme ile hesapsız kullanımda ara butonu karşımıza çıkmadı. Bu sorunda düzelecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz