8-11 Ocak 2019 tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenen CES 2019’da teknolojinin ulaştığı son nokta gözler önüne seriliyor. Birçok yeni ürünün tanıtıldığı CES’te merak uyandıran ürünlerden biri de “akıllı ayna” oldu. Google Asistan teknolojisine sahip ayna artık evimizdeki aynalarımıza da dahil ediliyor. Google Sanal Asistanın geldiği son nokta CES 2019 ziyaretçilerini oldukça şaşırttı. Capstone Connected Home’un geliştirdiği Google Asistan teknolojisine sahip akıllı ayna sayesinde, sanal asistana çeşitli komutlar vererek trafik yoğunluğu bilgisi, hava durumu bilgisi ve nöbetçi eczane bilgisi gibi çeşitli konularda bilgi alabilmeniz mümkün. Hatta uyandığınızda banyonuzda aynanın karşısına geçip YouTube’tan sevdiğiniz bir videoyu açması konusunda Google asistan’a komut verebilirsiniz. Böylelikle siz dişlerinizi fırçalarken ayna sayesinde dilediğiniz videoyu izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

İşte Akıllı Aynanın Tüm Detayları

Capstone Connected Home’un geliştirdiği akıllı ayna 19 x 22 inch boyutlarında ekrana sahip. Kullanılmadığı esnada sıradan bir aynadan hiç bir farkı olmayan bu ayna sahip olduğu Android sistem sayesinde Google Play Store üzerinden çeşitli uygulamaları indirmenize ve ayna üzerinden kullanmanıza olanak sağlıyor. Ancak hangi Android sürümünün kullanıldığı açıklanmayan akıllı aynanın 2019 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

Akıllı Kemer İlgi Odağı Oldu

CES 2019 ziyaretçilerinin ilgisini çeken bir diğer ürün de WELT akıllı kemer oldu. Bu ürününün de üreticisi Capstone Connected Home. Bu akıllı kemer sayesinde ne kadar kilo aldığınızı öğrenebileceksiniz. Ayrıca akıllı ayna üzerinde bulunan yönetim paneliyle akıllı kemer ile birlikte firmanın diğer akıllı ürünleri de kontrol edilebiliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz