Tamamen belirgin olmasa bile Google Asistan’ı etkinleştirmek çok kolaydır. Adımlar aşağıdaki gibidir:

Sen olmanız gerekir Google uygulaması indirilip aslında Google Asistan kurdunuz gerekir. ve Google Asistan’ı etkinleştirin.

 • Google Asistan’ı açın.
 • Uygulama menüsünü ekranın sol tarafından kaydırarak veya sol üst köşedeki üç satırlı menü düğmesine basarak açın.
 • Ayarları giriniz.
 • Ayarlar menüsünün Ses bölümüne gitmek isteyeceksiniz.
 • Orada onay kutusuyla Şimdi Açık Dokunma seçeneğini göreceksiniz. Kutuyu kontrol et.
 • Emin olup olmadığınızı soran bir onay kutusu açılır. Öyle olduğunu söyle.

Bitti! Google Now on Tap, cihazınızda artık etkin durumda.

Bu noktadan itibaren, Google Asta Dokunma’yı kullanabilmeniz gerekir. Lütfen, yalnızca Android 6.0 Marshmallow çalıştıran cihazların bu özelliğe erişebileceğini unutmayın. Marshmallow’dan önce bir şey çalıştırıyorsanız, bunu kullanamazsınız.

Google Asistan nasıl kullanılır?

Bu kısım gerçekten çok kolay. Google Now on Tap ile etkileşimde bulunmak çok az çaba gerektirir. İşte adımlar:

Google Asistan’da istediğiniz bilgileri cihazınızda analiz etmek için dokunun. Bu bir e-posta, kısa mesaj veya istediğiniz kadarıyla olabilir.
Giriş düğmesini basılı tutun.
Birkaç dakika sonra, Google Now on Tap, konuyla ilgili herhangi bir bilgiyi bulabilirse bilgilerle birlikte açılır.
Google Asistan’da Google Play şaşırtıcı bir özelliktir ve pek çok kişinin bunu kullanışlı bulacağından şüphemiz yoktur. Hala erken aşamalar bu yüzden burada ve burada bazı sorunlar var ama zaman geçtikçe bunların ütüleneceğini düşünüyoruz.

Google Asistan’ı Android’de daha hızlı nasıl açabilirim?

Google Asistan , bir süre içinde Android telefonlara ulaşmanın en heyecan verici özelliklerinden biridir. Assistant ile konuşabilirsiniz ve çok çeşitli görevler gerçekleştirebilir. Alışveriş listeleri ve ev otomasyonu gibi daha gelişmiş özelliklere zamanlayıcı ayarlama ve hatırlatma oluşturma gibi basit şeyler. Google Asistan birkaç platformda mevcuttur, ancak Android ile entegrasyon kolayca en iyisidir. Bu kılavuz size asistanı hızlı bir şekilde başlatmak için hem yerli hem de üçüncü taraf olmak üzere çeşitli yöntemler gösterecektir.

Gereksinimler:

 • Android 5.0+
 • Google uygulaması 6.13 veya daha yüksek
 • Google Play hizmetleri

Giriş Düğmesine Uzun Basın

Asistanı başlatmak için en kolay ve en iyi bilinen yöntem, ana düğmeye uzun basmaktır. Ekranın kenarları beyaz bir çerçeveyle yanıp söner ve Asistan ekranın altından açılır. Hemen bir komut konuşmaya başlayabilirsiniz. Bunu ilk defa yaptığınızda, giriş yapıp Yardımcısı seçmeniz istenecektir.

“Tamam, Google” deyin

İkinci yerleşik yöntem biraz daha kurulum gerektirir. Asistanınızı başlatmak için “Tamam, Google” veya “Hey, Google” diyerek sesinizi kullanabilirsiniz. Bunun Google Assistant uygulamasında etkinleştirilmesi ve yapılandırılması gerekir.

 • Asistanı başlatmak için ana ekrana uzun basın
 • Keşfet ve Eşyalarını Sağ üst köşedeki simgeye dokunun
 • Üç noktalı menü simgesine dokunun ve Ayarlar’ı seçin.
 • “Cihazlar” altında Telefon veya Tableti seçin
 • Google Asistan için düğmeyi aç
 • “ Tamam Google” algılamayı açın
 • Ses modelini seçin ve sesinizi yükseltin

Şimdi, “Tamam, Google” veya Hey, Google, ”deyince Asistan açılır ve dinlemeye başlar. Telefonunuz bağırarak uzaktaysa, teklifinizi verebilir.

Uygulama Kısayolunu kullanın

Son yöntem oldukça basit, fakat herkes bunu bilmiyor. Google Asistan’ın diğer uygulamalarda olduğu gibi uygulama kısayolu vardır. Uygulama çekmecenizde bulabilir veya Google Play Store’dan yükleyebilirsiniz. Kısayol ana ekranınıza yerleştirilebilir ve aşağıda göstereceğimiz gibi diğer uygulamalarla birlikte kullanılabilir. Her zaman sadece bir dokunuş uzakta.

Düğme Eşleştiricisi

Button Mapper, cihazınızdaki donanım düğmelerine özel görevler atamanıza izin veren bir uygulamadır. Amaçlarımıza, telefonunuza özel bir Google Yardımcısı düğmesi vermek için uygulamayı kullanacağız. App ses düğmelerini ve kulaklık düğmesini kullanmanızı sağlar. Size Volume Down düğmesine uzun bastığınızda Assistant’ın nasıl başlatılacağını göstereceğiz.

Play Store’dan Button Mapper’ı Yükle
Uygulamayı aç ve Erişilebilirlik izni ver
Seç Aşağı Volume
Uzun basış’ı seçin
Aşağı kaydırın ve Asistan’ı seçin.
Bu kısayol yalnızca ekran açıkken çalışır. Tek dokunuş ve çift dokunuş için kısayolları da kullanabilirsiniz. Sanal bir düğmeye uzun bir fiziksel düğmeye uzun basmayı daha kolay bulursanız, bu uygulama oldukça kullanışlıdır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz