ABD merkezli Google, uygun olmayan uygulamaların fişini çekiyor. Google bu sefer de çevrimiçi müzik servisini silme kararı aldı. Şirket tarafından bazı uygulamalar tarihe gömülüyor ve tarihe gömülen uygulamalar arasına artık Google Play Music’de katıldı. Google tarafından yapılan açıklamada uygulamanın sonunun geldiğini ve Play Muzikte yer alan arşivlerinizi YouTube Music uygulamasına transfer etmeniz için de kılavuz yayınlandı.

Google daha önceden de birçok uygulamayı tarihe gömdü, şimdi ise sıra Google Play Müziğe geldi. Google daha önceden Cloud Print, Google Spaces, Google Talk, Picasa gibi uygulamaları da tarihe gömdü. Tutulmayan ve ömürlerini kısa olan uygulamalar Google tarafından tespit edilip kapatılıyor. Google Play Store uygulamaları komple silerken kullanıcılarıda düşünüyor.

Google Play Müzik’te yer alan arşivlerinizi, YouTube Music uygulamasına taşımanız için kılavuz yayınladı. Google Play Store üzerinden en son 31 Aralık 2020’de Cloud Print uygulamasını kapatacağını duyurmuştu. Bu listeye Google Play Muzic’te dahil oldu. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz