Bilgisayarınızda, tabletinizde ya da telefonunuzda kullandığınız Google Chrome arama motoruna yeni güncelleme ile beraber farklı yenilikler getiriyor. Google Chrome yeni güncellemesi ile şaşırtıcı bir şekilde olumlu sonuçlar veriyor. JavaScript dosyalarının yüklenme sürelerinde değişen algoritma ile artık cihazın şarjı hızlı bir şekilde bitmeyecek.

RAM ve pil tüketimi konusunda kullanıcılardan gelen fazla şikayet ardından pil ömrü uzatılıyor. Yapılan test sonucuna göre Chrome 86 ile gelen değişiklik pil ömrünü iki saate kadar uzatabiliyor. Bu süre dizüstü bilgisayarlar için önemli olduğunu belirtmiş olalım. Tarayıcıya eklenen JavaScript zamanlama özelliği sayesinde işlemler azaldığı için internet üzerinden uzun süre gezinenler işlem gücü konusunda tasarruf etmiş oluyor.

JavaScript zamanlama özelliği sizin izniniz olmadan yüklenmiyor. Başka bir internet sitesinin her işlevini kullanmadığınız zaman bu durum ekstra işlem gücü harcatıyor. Bu durum sonucunda da güç tüketiminde ciddi farklar oluyor. Chrome’u hızlı ve verimli yapan bu özellik şimdilik 86 numaralı sürüm kullanan herkes için mevcut. Pil ömründe yapılan bu iyileştirme kullanıcıların beğenisini fazlasıyla topladı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz