Dünyanın en çok tercih edilen tarayıcısı olan Google Chrome, sekmeler konusunda yeni bir özelliği ile kullanıcıları memnun edecek. Dünyanın en çok tercih edilen internet tarayıcısı olduğundan bahsettik ancak sekmelerde olan kötü bir ünü vardır. Bu kötü görüntüyü kaldırmak için yenilikler getiriyor. Yeni gelecek olan özelliklerden biri de, temaları özelleştirmek için fazla seçeneğin bulunması.

İnternette gezerken farklı araştırmadan araştırmaya atlayabiliyoruz. Daha sonra ise sekmelerin biriktiğini fark ediyoruz. Google Chrome tarafından da bu işe kolaylık sağlanmıyor. Açılan sekmeler unutuluyor ve sekme alanına baktığınızda bir sürü sekmenin biriktiğini fark ediyorsunuz. Bu durum kullanıcılar tarafından pek hoş karşılanmıyordu ve Chroma bu duruma müdahale etti.

Google Chrome’un getireceği yeni özellik sayesinde kolay bir şekilde sekmenin ne olduğunu anlayabileceksiniz. Aslında bu özellik yabancı bir özellik değil ve Microsoft Edge, Safari’de de bulunmaktadır. En çok arama motoru olan Chrome’a da yeni gelmesi ayrı bir tartışma konusu oldu. Bu özellik, seklemelerin üzerinde gezdikçe site bilgisini kullanıcılara sunacak.

Google, kısa bir süre sonra izlemelerin de görüntüleneceği konusunda bildi verdi. Google, Chrome tarayıcısını çok basit bir hale getirmeyi planlıyor. Sadece sekme özelliği ile değil birçok yeni özelliği ile kullanıcıları memnun etmeye çalışacak. Ayrıca sayfanın rengini değiştirme konusunda da yeni bir özellik gelebilir. Bu özelliklerin tam olarak ne zaman gelecekleri konusunda da bilgi yer almamaktadır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz