Kaynak 9to5Google, Google’ın Android TV’ye dayanan yeni bir Chromecast Ultra yayınlamayı planladığı özel bilgiler aldı. Cihaz, genel konsollar için tam teşekküllü bir kompakt yedek olabilir.

Cihaz selefine çok benzeyecek, ancak uzaktan kumanda ile ödüllendirilecek. Dahili bir mikrofon ve “Google Asistan” ı aramak için özel bir düğme alacak. Protokol yayını için bir gazeteci ayrıca uzaktan kumandanın büyük olasılıkla ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından onaylandığını belirtti .

Tasarıma gelince, içeriden birisine göre, yeni ürünün kapsamı önceki nesle kıyasla daha yuvarlak olacaktır. Geleneksel “G” logosu ve HDMI konnektörü kalacaktır. 4K, HDR ve Wi-Fi veya Bluetooth üzerinden bağlantı için içerik desteği vaat ediyorlar.

Gadget’ın olası sunumunun zamanlaması hakkında kesin veri yoktur, ancak Mayıs ayında bütçe ortası Pixel 4a ile birlikte Google I / O 2020 konferansında gösterilmesi mümkündür .

Orijinal Chromecast Ultra 2016 yılında tanıtıldı . Bir akıllı telefondan TV’ye bilgi aktarmak ve 4K formatı da dahil olmak üzere içerik tüketmek için üzerinde çeşitli mobil uygulamalar başlatmak için tasarlanmıştır. Örneğin, YouTube veya Netflix. Güncellenmiş versiyonu iki yıl sonra çıktı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz