Google, Chrome’u altı haftada bir yeni sürümlerle ve güvenlik düzeltme eklerini ondan daha sık güncellemektedir. Chrome normalde güncellemeleri otomatik olarak indirir ancak yüklemek için otomatik olarak yeniden başlatılmaz. İşte güncellemeleri hemen kontrol edip onları nasıl yükleyeceğiniz.

Google Chrome’u Nasıl Güncellerim?

Google Chrome arka planda güncellemeleri indirip hazırlarken, yüklemeyi gerçekleştirmek için tarayıcınızı yeniden başlatmanız gerekir. Bazı insanlar Chrome’u günlerce (belki de haftalarca) açık tuttuğundan, güncelleme yapmak için bilgisayarınızı boşaltarak bekliyor olabilirsiniz.

Chrome’da, menü (üç nokta)> Yardım> Google Chrome Hakkında’yı tıklayın. Ayrıca yazabilirsiniz chrome://settings/helpChrome’un konum kutuya ve Enter tuşuna basın.

Chrome, güncellemeleri kontrol eder ve Google Chrome Hakkında sayfasını açar açmaz hemen indirir.

Chrome zaten indirmişse ve bir güncelleme kurmayı bekliyorsa, menü simgesi yukarı ok olarak değişecek ve güncellemenin ne kadar sürdüğüne bağlı olarak üç renkten birini alacak:

Yeşil: İki gündür bir güncelleme mevcut
Turuncu: Dört gün boyunca bir güncelleme yapıldı
Kırmızı: Yedi gün boyunca bir güncelleme yapıldı

Güncelleme yüklendikten sonra – veya birkaç gündür bekliyorsa – güncelleme işlemini tamamlamak için “Yeniden Başlat” ı tıklayın.

Uyarı: Üzerinde çalıştığınız her şeyi kaydettiğinizden emin olun. Chrome, yeniden başlatmadan önce açık olan sekmeleri yeniden açar, ancak içinde bulunan verilerin hiçbirini kaydetmez.

Güncelleme işlemini tamamlamak için Yeniden Başlat’a tıklayın.

Chrome’u yeniden başlatmayı ve yaptığınız işi bitirmeyi beklemeyi tercih ediyorsanız, sekmeyi kapatmanız yeterlidir. Chrome, bir sonraki kapatışınızda ve yeniden açtığınızda güncellemeyi yükler.

Chrome’u yeniden başlattığınızda güncelleme en sonunda yüklemeyi tamamlar, geri dönün chrome://settings/help ve Chrome’un en son sürümünü çalıştırdığınızı doğrulayın. En son güncellemeleri zaten yüklediyseniz, Chrome “Google Chrome günceldir” diyecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz