Google, Chrome uygulaması için yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Popüler arama motoru olan Google Chrome farklı sürümleri test ediyor. Chrome Dev ve Chrome Canary üzerinde test çalışmalarını yürüten Google, sürekli bir arayüz testinde gibi kendini gösteriyor. Google, şimdi de Chrome Dev ve Canary sürümlerinin ön tanımlı olarak kullanıldığı daha küçük pencere değişim özelliğine sahipliği ile Chrome’a getirilecek gibi görünüyor. Bu durum sonrasında özelliğin nasıl olacağı konusu ise büyük bir merakla bekleniliyor.

Yeni pencere değiştirme özelliği diğerlerinden tamamen farklı. Yeni değişiklikler ile beraber sayfanın üst kısmında Google logosu yer alacak. Bu logonun hemen yan kısmında ise gizlilik modunu açabilen bir buton olacak. Google logosu ve Gizlilik çubuğunun hemen sağ kısmında ise mikrofon tuşunun altında sık olarak ziyaret ettiğiniz siteler, kısa yol olarak orada olacaktır.

Yeni bir sekme açtığınız zaman da arayüz çıkmaz ve aynı zamanda logonun aynısı, arama çubuğu ve site kısa yollarında yerini alıyor. Uygulama tamamen kaldırılıp yeniden yüklendiği zaman içerisinde büyük kartların yer aldığı yatay pencere değiştirme özelliği gelse de üzerinde ızgara düzeni aktif edileceği için yeni görüşe geçiyor. İsteğe göre bu uygulamayı içerisinden geri alma gibi bir hakkınızda bulunmaktadır. Gelecek olan değişiklikleri ilerleyen günlerde daha da detaylı inceleyeceğiz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz