Google E- Tablolara yeni eklenen özelliklere göz attığımız zaman onay kutusu adında yeni bir özellik geldiğini görmekteyiz. Bu yeni gelen özellik günlük planlarınızı yaparken yada gün içerisinde yapılacaklar listenizi oluştururken size çok rahat olanaklar tanıyarak çok büyük bir yardımcınız olur. Ayrıca bu yeni gelen onay kutusu özelliği ile beraber artık rahatlıkla grafikler ve listeler de oluşturabilirsiniz. Peki bu onay kutusu özelliği E-Tablolar kısmına nasıl eklenmektedir. Bugün sizlere bu yazımızda bu sorunun yani E-Tablolara onay kutucuğu eklemenin yollarından kısaca ve en kolay şekilde bahsedeceğiz.

Bu işlemi ister dizüstü bilgisayarınızdan isterseniz de masaüstü bilgisayarınızdan yapın. Seçtiğiniz bilgisayar türü hiç fark etmez. Çünkü her iki bilgisayarda da aynı adımları izleyerek bu işlemi gerçekleştireceksiniz.

Şimdi bu işlemi yapmaya başlamak için ilk olarak bilgisayarınızı açın ve hemen ardından bir e tablo açın. E-Tabloları açtıktan sonra onay kutucuğunu eklemek istediğiniz hücreleri teker teker seçerek ekle sekmesine basın ve hemen ardından onay kutusu kısmına tıklayın. Bu işlem sayesinde E-Tablolar kısmına onay kutucuğunu eklemiş olacaksınız. Eğer sayfanıza birkaç tane daha onay kutusu eklemek istiyorsanız aynı işlemleri sırası ile tekrarlayarak dilediğiniz kadar onay kutucuğu ekleyebilirsiniz.

Bir E-Tabloya onay kutucuğu ekleme işlemi oldukça basit olduğu gibi eklediğiniz onay kutucuğunu kaldırma işlemi de o kadar basittir. Eklediğiniz onay kutucuğunu E-Tablonuzdan kaldırmak için silmek istediğiniz onay kutucuğuna basıp hemen ardından delete tuşuna basın. Bu işlem sayesinde eklemiş olduğunuz onay kutucuğu rahatlıkla silinecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz