Google Fotoğraflar, tatil resimlerinden evcil hayvanlarınızın videolarına kadar en sevdiğiniz anılarınızı yedeklemek için mükemmeldir. Ekran görüntüleri, bir arkadaşınızla kurduğunuz bir Minecraft dünyasının anlık görüntüleri veya WhatsApp’ta eğlenceli bir sohbet olsun, fotoğraflar ve videolar kadar önemli olabilir. Neyse ki, Google Foto’ya ekran görüntüleri klasörünüzü yedeklemesini söylemek son derece kolaydır ve size nasıl olduğunu göstereceğiz.

İlk önce, telefonunuzdaki Google Foto uygulamasını açın. Ekranın sol üstündeki hamburger düğmesine (üç satır) dokunun ve yandaki menüden ‘Aygıt klasörleri‘ni seçin. Burada, telefonunuzdaki görüntüleri içeren tüm ekranları göreceksiniz – Ekran Görüntüleri dahil. Listede Ekran Görüntüleri etiketli klasörü bulun ve üzerine dokunun.

‘Cihaz klasörleri’ üzerine dokunun, ‘Ekran görüntüleri’ üzerine dokunun ve geçiş yapın.

Ekran Görüntüleri klasörünü açtıktan sonra tek yapmanız gereken ‘Yedekle ve senkronize et’ düğmesini Açık konuma getirmektir. Ekran görüntüleriniz bulutla senkronize edilmeye başlayacak ve Google Foto uygulamasından sildiğiniz tüm ekran görüntüleri bulut depolama alanınızdan otomatik olarak kaldırılacak.

Bu kadar! Artık ekran görüntülerinin sonsuza dek (veya siz onları silene kadar) kaydedileceğini bilerek kolayca dinlenebilirsiniz. Ekran görüntüleri kaydetmek istediğiniz her cihazda bunu yapmanız gerekeceğini unutmayın.

Google Fotoğraflar uygulamasını İndir

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz