Google, insanların hayatını teknoloji sayesinde daha kolay yaşayabilmeleri için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Hayatımıza kattığı sayısız hizmet ve servis ile aktif olarak teknolojinin lider isimleri arasında yer alan Google, son olarak Google Fotoğraflar hizmeti ile karşımıza çıkmıştı. Oldukça işlevsel olan bu uygulama sayesinde fotoğraflarınızı ve videolarınızı düzenli bir şekilde bir araya getirerek kendinize özel albümler oluşturabiliyordunuz.

Bugün ise Google’ın yeni yayınladığı güncelleme ile birlikte artık bir albümdeki fotoğraf ve videoları bir araya getirdikten sonra Google Fotoğraflar uygulaması ile birlikte yayınlayarak paylaşabileceksiniz.

Paylaşılabilir Fotoğraf ve Video Albümleri

Kullanıcılar artık geçmişte Google Fotoğraflar üzerinden yayınladıkları fotoğraf ve videoları da birbirleri ile hızlı bir şekilde paylaşabilecekler. Ancak geçmişte yalan fotoğraf ve videoların paylaşılması özelliği şimdilik aktif edilmiş durumda değil.

google fotograflar mobil13

Yalnızca birkaç dokunma ile fotoğraf ve video ekleyebileceğiniz Google Fotoğraf uygulaması artık bildirim özelliğine de sahip olacak. Adınızın geçtiği ya da takip ettiğiniz bir kişinin düzenlediği albüme yeni bir video veya fotoğraf koyulduğu zaman size anlık olarak bildirim gelecek Aynı zamanda gelen bu bildirimlerdeki fotoğraf ve videoları da kendi cihazlarınıza kaydedebileceksiniz.

Paylaşılan albümleri etkinleştirebilmek için apmanız gereken tek şey medyaya tıklayarak istediğiniz kişiyi seçmek oluyor. Yeni paylaşılabilir özellikli Google Fotoğraflar uygulamasının güncellemesini Android ve iOS sürümleri için ücretsiz olarak Apple Store ve Google Play Store üzerinden indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android için Google Fotoğraflar indir

[appbox googleplay com.google.android.apps.photos]

iPhone ve iPad için Google Fotoğraflar indir

[appbox appstore 962194608]

Kaynak: androidauthority

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz