Google tarafından Android cihazlar için tasarlanan Gboard klavye uygulaması yeni özellikleri ile dikkat çekiyor. Gboard klavye dil desteği sayesinde de daha da ön plana çıkıyor.

2018 yılında GIF desteği sağlanan bu klavye daha da çok kullanılmaya başlandı ve daha da zevkli bir hal aldı. Kullanıcılar GIF ve Çıkartmalar için arama yapabiliyor ve aynı zamanda GIF’lerine metin eklemesi yapılabiliyor. Şimdi ise gerçekleşen yeni güncelleme ile klavye kendini daha da öne çıkarıyor.

Yeni güncellemesine kavuşması ardından 50 yeni dil desteğine sahip oldu ve Gboard 50 yeni dili ardından 500’ü aştı. Bu durum da Google’ın klavye uygulamasının diğer rakiplerine göre dil konusunda ön planda olduğunu belirtelim. Rakiplerini geride bırakarak kendini ön planda tutması bu klavyeye daha da çok kullanıcı kazandırıyor.

Eklenen Bazı Diller

Eklenen dillerden bazılarının isimlerini verecek olursak; Godwari, Gogo, İsviçre Almancası, Kaşupça, Acoli, Çokve, Kimbundu, Kuzey Luri, Turkana, Güney Luri, Bhili, Saint Lucia Kreolcesi, Dagbani, Tabasaran, Gujari, Guadeloupe Kreolcesi, Yucatec Maya, Sassarese, Merwari, Masai, , Mossi, Kutchi, Ha, Korku, Kölsch, Meadow Mari, Pökoot  gibi dillerin eklemesi oldu ve eklenen yeni diller güncelleme ile kullanıcıların huzuruna sunuldu.

Google Gboard klavyenin yeni gelen sürümünü Google Play Store’da yayınlandı. Android cihazlar için yayınlanma gerçekleşti ancak iOS kullanıcıları için güncelleme gelmedi ve iOS’un da güncelleme alması beklentiler arasında yerini alıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz