Google, geliştiricilere Glass SDK’sının bir ön izlemesini sundu ve Mirror API’yi de onlara açtı. Google, Glass konusunda geliştiricileri güçlü biçimde teşvik ediyor. Uygulama yazanların, Google Glass keşif sunumunu ellerine almaları konusunda şirket oldukça istekli. Mountain View’deki bir ekip, geliştiricileri Glass’ Explorer Edition’ı satın almaya davet ediyor.

Görselde de söz konusu davetin bir örneği görülüyor. Google, bu davette Keşfetme Programı’na katılmak için Google zamanın geldiğini belirtiyor. Glass Geliştirici Kiti’nin şimdi kullanılabilir olduğunu da ekliyor. Bu Geliştirici Kiti, Glassware’in yenilikçi çeşitlerini geliştirmeyi mümkün kılmakta. Google, iletinin sonunda geliştiriciyi Glass’ı almak ve keşifçi olmak için davet ettiğini söylüyor. Ayrıca Glass’ı geliştirme konusunda gelecek adımı atarken kendilerine katılmaları için geliştiricileri teşvik ediyor.

google glass developer invitation

Google, her ne kadar Glass konusundaki öngörüler böyle “teknolojik bir gözlüğün” pahalı olması nedeniyle satılmayacağı yönünde olsa da, adımlarını kendinden emin şekilde atmaya devam ediyor. çalışmaların tamamlanmasına az bir süre kala gelişmelerin nasıl olacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Mobil131 YORUM

  1. İyi güzel hoş ama satın alan çoğu geliştirici pil ömrüyle ilgili şikayetçi yani gün boyu kullanılabilecek bir cihaz olarak görülmüyor. Zaten akıllı telefonlar için güç içinde priz ararken birde gözlüğü takmaya kimsenin vakti yok bence :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz