Google’ın çok büyük beklenti içerisinde üretmiş olduğu, fakat bir türlü beklentilerini karşılamayan Google Glass, uzun bir zamandır habersiz olduğumuz giyilebilir teknoloji kategorisinde tozlanmaya başladı. 

Kısa süre önce yayınlanmış olan görseller ile Google‘ın yeni bir Google Glass üzerinde fazladan mesai yaptığı işaret ediliyor. Peki son durum nedir?

Yeni nesil Google Glass, bu sefer çok ciddi!

Google Glass, beklentileri karşılayamamıştı ve pazarda yerini korumak istediği tekrardan ifade ediliyor. 2017 yılında Google Glass Enterprise Edition adıyla görülen Glass, yeniden daha ciddi bir şekilde karşımıza çıkacak. Yenilenmiş olan sürüm kurumsal pazara girecek. Yeni nesil teknolojiyle üretilecek ve yenilenmiş özelliklere sahip olarak gelecek.

Yeni Glass, Qualcomm’un Snapdragon 710 işlemcisinden gücünü alacak. Bunla beraber bağlantı noktasında da çok fazla seçeneğe sahip olabilir. LTE, Bluetooth 5.0 ve 802.11ac desteğine sahip olacak. Bir önceki modele yer alan 8MP kameranın ise 32 MP kamera ile geleceği belirtildi. Daha önce modelde 2 GB RAM yer alırken, bu modelde 3 GB RAM sunuluyor. Bunla beraber ise USB Type-C desteği yer alacak.

Teknik özellikler bakımından orta seviyenin bir üst seviyesinde duruyor. Yeni nesil Glass, bir önceki modele kıyasla çok ciddi bir fark sunmuyor ancak geliştiği kesin. Fiyat konusunda ise henüz ne satış tarihi nede satış fiyatı hakkında bir detay bulunmuyor. İlerleyen günlerde yeni Glass hakkında daha fazla detay gelecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz