Giyilebilir teknoloji dünyasında son zamanlarda büyük bir durgunluk yaşanıyor. 2015 yılının ilk yarısına kadar sürekli gündeme gelen giyilebilir teknolojik cihazlar ile ilgili son aylarda herhangi bir gündem konusu ortaya çıkmıyor.

Ancak bu sessizlik Google’ın yeni almış olduğu patent ile birlikte bozuldu. Google Glass‘ın ikinci nesili olarak adlandırılan Google Glass 2’nin yeni görünümü ve aldığı yeni estetik şekli patent sayesinde ortaya çıktı.

Giyilebilir cihazların yükselişinin ve gelecekte her insanın neredeyse en az 1 adet sahip olacağı cihazların farkında olan sektörün lider markaları arasındaki Google, geçtiğimiz yıl bizlere ilk Google Glass modelini tanıtmıştı. Google gözlük tanıtımının yapılmasından kısa bir süre sonra ise reklam filmleri çekilmiş ancak bir türlü beklenilen ilgi ve başarı elde edilememişti.

google-glass

Kulağa Dolanabilen Yeni Google Glass!

Satışların beklediklerinin altında olması Google’ı durdurmaya yetmemişti. Google Glass’tan vazgeçmeyen firma sürekli olarak cihazını geliştirme çalışmaları ile gündeme geliyordu. Son günlerde ise Google’ın yaptığı yeni bir patent açıklaması ile birlikte cihaz tekrar gündeme getirildi. Patentte yer alan sisteme bakıldığı zaman Google Glass’ın tek taraflı takılabilir bir hale getirildiği ve kulağı dolanabileceği ortaya çıktı.

Kulağa dolanabilen yeni model, ufak ekranını kullanıcıların gözlerinin önüne getirebilecek. Ayrıca kulağınıza yakın taraflarda yer alan kısımlarda hoparlör ve algılayıcı olacağı da söyleniyor. Bu tip ufak tefek yenilikler ve tasarım değişiklikleri ile ortaya çıkan Google Glass’ın yeni halinin bu kez başarılı satış rakamlarına ulaşması bekleniyor.

Kaynak: thenextweb

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz