Günlük işlerimizi kolaylaştırmak adına pek çok araç ve gereçten faydalanıyoruz. Bazıları uzun yıllardır hayatımızda yer edinmişken kısa bir süredir yaşantımızın önemli bir bölümünü etkisi altına almış teknolojik cihazlar piyasa çıktılar. Dışarıdan üçüncü gözle baktığımız taktirde aslında bir iki maaşımıza tekabül eden etiket fiyatlarına rağmen bizler ve çevremizdeki herkes satın almaktan vazgeçmiyor. Zira sunduğu özellikler, kattığı sosyal statüden hoş görüntüye kadar olan artıları insanları cezbediyor. Hal böyle olunca reklam ve pazarlama stratejileri de işin içerisine girip belki de bulunduğumuz çeyreğin satış dehasını ortaya çıkarıyor. Neticede cihazları detaylıca izlediğiniz zaman kayda değer hizmet ve verim alabildiğimizi de görüyoruz. Keza bazılarımız sadece görüntüsü ve temel birkaç işlevi için edinse bile bu tarz kişilerin dahi çok fazla memnuniyet hissettiğini söylemek mümkün. Akıllı telefonlar, bahsettiğimiz akımın en gözde ürünleri olurken ilk yıllarında cep telefonu şeklinde lanse ederken basit fonksiyonlar dışında pek işlevi yoktu. SMS gönderme, çağrı gerçekleştirme ve benzeri hareket dışında verim alamıyorduk. Lakin bilgisayarlarda kullanılan ve dışarıdan da desteklenme imkanı bulunan işletim sistemleri telefonlara entegre edilince piyasaya akıllı sıfatını alarak sürüldüler. Böylece milyonlarca liranın döndüğü yepyeni bir pazarla karşı karşıyayız. Yol bulmadan tutun da sohbete, eğlenceye dek geniş skalada hizmet sunulurken bizler bu yazımızda Google Haritalar’ı etkin kullanabilmenin püf noktalarından birisini anlatacağız. Halihazırda internetiniz varken veya Wi-Fi’ya bağlıyken uygulamadan yararlanıyoruz. Peki Google Haritalar internet yokken yani çevrimdışı iken nasıl kullanılır ve istenilen adrese ulaşılır?

Google’ın çıkşına baktığımızda yapısı arama motoru olarak, internete giriş yapan kullanıcılara aramaları özelinde en doğru adrese ulaştırmaktı. Zamanla kitle artınca getiriler ve yeni fikirler şirket içerisinde yoğunlaştı. AdWords ve AdSense servisleriyle internet reklamcılığında devrim niteliğinde sistemler kurarken tahmin edilemeyecek düzeyde bir firmaya dönüştü. Artık kendisinden bahsederken ABD merkezli uluslararası çapta internet, bilişim ve teknoloji oluşumu diye bahsediyoruz. Çünkü arama motorunun yanında reklam, yazılım üretim ve cihaz imalatı da söz konusu. Yine akıllı telefonların çokça tutulmasına sebep olan Google imzalı Android mobil işletim sistemi platformu olmasaydı bugünleri görmek bile zordu. Kısacası sektöre yön veren yapısıyla her zaman değer gören yapıda. Fakat her türlü kazancına ve gelişmişliğine rağmen majör veya spesifik üretimler, güncellemeler fark etmeksizin durmadan çalışmakta. Google Haritalar da Google Play Store üzerinden ücretsiz şekilde tüm kullanıcılara hizmet verirken çevrimdışı yani internet olmadan da nasıl kullanılır tarzındaki sorulara bu yazımızda biz yanıt verdik.

Google Haritalar’ı Çevrimdışı Kullanmak

Yazılımdan internetsiz de faydalanamk ve çevrimdışı kullanma işlemi için birazcık boş alana ihtiyacınız var. Zira gideceğiniz adrese çevrimdışı ulaşabilmek için ulaşılacak yerin haritasını telefona indirmek gerekiyor. Eğer harici hafıza kartı sahibiyseniz zaten sıkıntı yaşamayacaksınızdır ancak biz belirtmek istedik.

google-haritalar-cevrimdisi-kullanmak

Google Haritalar uygulamasını açıp yerin haritasını görüntüleyin. Boş bir alana basılı tutarak alt taraftaki bölgenin isminin bulunduğu pencereye tıklayın. İndir seçeneğine basın. Artık çevrimdışı olsanız bile gideceğiniz yerin haritasına erişmektesiniz.

İndirilen ve çevrimdışı şekilde Google Haritalar’dan faydalanmak adına uygulamayıp açıp sağ üstteki ikona dokunarak adımları tamamlayabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz