Google kısa süre önce Haritalar uygulamasına getirdiği bir güncelleme sonucu elektrikli şarj istasyonlarını da artık gösteriyor. İşte tüm detaylar…

Google’ın haritalar uygulaması için gelen yeni güncelleme ile birlikte elektrikli araç sahipleri artık daha avantajlı bir hale geliyor. Gelen güncelleme Haritalar uygulamasında Charmaster, Evgo ve SemaConnect istasyonlarını gerçek zamanlı bir şekilde kullanıcılara gösterecek.

Bu güncelleme ile beraber şarj istasyonları için puan ve inceleme gibi birçok konum ve fotoğraf detayları yer alacak. Tüm sürücüler bu yerler için yorum ve puan verebilecek. Google bunlarla da sınırlı kalmayıp, şarj girişi sayısı gibi ve giriş türlerinden tutup şarj hızları gibi birçok detayı da kullanıcılara belirtecek.

Google Çıtayı Aşıyor!

Ayrıca Google, sürücüler için kaç adet boşta şarj girişi olduğu gibi bilgileri de sunuyor. Kısacası sürücüler şarj istasyonunda şarj girişleri boşalmasını beklemeyecek. Google daha önceden bunlardan haberdar olduğu için sizleri bilgilendirecek.

Google’ın yapmış olduğu bu güncellemeler ile beraber trafik sorunları da çözülecek. Google’ın şarj istasyonu noktalarını gösterecek güncellemesi içerisinde yeni birçok plan daha yer alıyor.

Şimdilik bu özellik veya güncelleme ABD ve Birleşik Krallık’ta aktif olarak kullanılıyor. İlerleyen günlerde Türkiye ve diğer ülkelerde de kullanılması bekleniyor. Siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz