Google, Eylül ayının son günlerinde Android kullanıcıları için Google Haritalar’a Gizli Mod özelliğinin geleceğini belirtmişti. Kısa süreden sonra Google Gizli Mod özelliğinin geleceğini duyurdu. Google Haritalar Gizli Mod özelliğini kullanıcılara sundu. Google Haritalar Gizli Mod dönemini başlattı. Google Haritalar Gizli mod özelliği sayesinde kullanıcıların gittiği yerlerin kayıtı olmayacak. Ayrıca konum geçmişi de tutulmayacak.

Kullanıcının aramaları hesaba kaydedilmediği için bu bilgiler deneyimi kişiselleştirmek için kullanılmayacak. Fakat diğer uygulamaların, internet servis sağlayıcılarının, Asistan’ın veya diğer Google servislerinin yaptıklarının takipte olduğunun unutmayın. Android için gelen bu mod, iOS’a da gelecek. iOS için ne zaman geleceği konusunda da bir bilgi bulunmamaktadır. Android kullanıcısıysanız ve Haritalar uygulamasında Gizli Modu aktif etmek istiyorsanız aşağıda bulunan adımları takip edebilirsiniz.

İlk olarak Google Haritalar uygulamasını açın. Daha sonra profil resmine dokunun. Ardından Gizli modu aç alanına tıklayın. Gizli mod özelliğinin tüm uygulamalara gelmesi için çalışmalar sürdürülüyor. Özellikle konum ile alakalı olan uygulamalarda gizli mod özelliğinin olması avantaj sağlayacaktır. Gizli mod sayesinde birçok sorunun da önüne geçmiş olursunuz. Google hesabınıza ulaşmaya çalışan birinin konum bazlı geçmişinize erişmesi, gizli mod sayesinde önlenecektir.

Bu durum sayesinde güvenlik ve gizlilik konusunda olan endişeleriniz azalacaktır. Google Haritalar Gizli Mod özelliği hakkında bilgi verdik. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz