Konum özelliği sayesinde gideceğimiz yeri daha da hızlı bir şekilde bulabiliyoruz. Google Haritalar uygulamasında yer alan konum atma özelliği için yeni bir güncelleme gelecek. Gelecek olan güncelleme sayesinde konum atma özelliği daha da basit olacak. Konum paylaşmak işimizi kolaylaştırabilir ama mevcut konumumuzu paylaşırken sıkıntı çekebiliriz. Fakat Google Haritalar uygulamasına getirilecek olan bu özellik sayesinde daha da rahat bir şekilde konum paylaşabileceksiniz.

Telefonunuzun Haritalar uygulamasını açtığınızda mevcut konumunuz mavi noktada gözükecektir. Bu noktada yapmanız gereken, konumunuzu göstere mavi imlece hafif bir şekilde tıklamaktır. Tıkladıktan sonra karşınıza mavi ekran gelecektir. Ekran üzerinden konumu paylaş seçeneğine tıkladıktan sonra, WhatsApp ve diğer platformlar üzerinden konum atma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Paylaşımın ne kadar süreceğini de ekranın sol üst kısmından ayarlayabilirsiniz.

WhatsApp uygulaması üzerinden konumunuzu paylaşmak daha da pratik olabilir. Gelecek olan özellik sayesinde konum paylaşma her platformda kolay bir şekilde olacak. Google Haritalar uygulamasına gelen konum kolaylaştırma özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz