Arama devi, Haritaların doğal bir felaket sırasında bir sos bilgi merkezi olmasını istiyor.

Google HaritalarSOS uyarıları” için güncelleme yapıyor.

Perşembe günkü arama devi Google Haritalar’daki “SOS uyarıları” için yeni özellikler açıkladı . Uygulama zaten ne oluyor, acil telefon numaraları ve yetkililerden Twitter güncellemeleri gibi bir kriz hakkında temel bilgileri görmenizi sağlıyor.

Fakat şimdi daha fazla görsel bilgi edinebileceksiniz. Örneğin, bir kasırga sırasında fırtınanın yörüngesini görebilir ve ne yapacağınız hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bir depremde, merkez üssünü ve büyüklüğünü söyleyen bir grafik göreceksiniz. Bir selde suyun muhtemelen nereye doğru gittiğini göreceksiniz.

Gezinme modundaysanız, Google rotanızın bir felaketten etkilenip etkilenmediğini sizi uyaracağını söyledi. Ayrıca konumunuzu paylaşabilecek ve yol kapanışlarını görebileceksiniz. Google, yeni gezinme araçlarının bu yaz geleceğini söyledi.

Yeni özellikler, Haritalar’ı sadece yol tariflerinin ötesinde daha yararlı bir bilgi merkezi haline getirme çabasının bir parçası . Geçen ay Google Haritalar, bir menünün en popüler yemeklerini vurgulayacağını ve insanların doğrudan uygulamadan yemek sipariş etmelerini sağlayacağını söyledi.

Google ayrıca geçen yıl, uygulamanızı daha sosyal hale getirmek için, örneğin bir restoran veya işletmeden ne kadar hoşlanabileceğinizi söyleyen özel öneriler ve “eşleşme puanı” sunan bir “sizin için” sekmesi gibi özellikleri duyurdu.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz