Google Haritalar Uzakdoğu için ”Otomatik Çekçek” ekledi!

Teknoloji devi Google, Android cihazlarda Google Maps(haritalar) uygulaması için yeni bir toplu taşıma modu olarak otomatik çekçek(uzak doğu taksisi diyebiliriz) tanıttı. Yeni özelliği kullanarak, taşıt Google Maps önerilen yolları ve tahmini otomatik çekçek ücretleri görüntülemek mümkün olacak. Özelliği bugün başlayarak, Delhi kullanıcılar için kullanılabilir olacaktır.

Özelliği kullanmak için, kullanıcıların Google Maps en son sürümü 10.6 olması gerekir. Yeni özellik Google Maps ‘toplu taşıma’ ve ‘taksi’ modları içinde bulunabilir. Otomatik çekçek özelliği için sonuçlar ‘ayrıca düşünün’ bölümünde görülebilir.

Taşıtlar, tercih edilen ulaşım modu olarak otomatik çekçek seçtikten sonra, yolculuğun tahmini fiyatını ve rotanın trafik bilgilerini görebilecekler. Yolculuk başlatmak için, sadece ‘Gezinme’ye dokunmanız gerekiyor. Aynı seçeneğe Google Haritalar’daki “kabin” modu aracılığıyla da erişilebilir.

Önerilen güzergah haritaları ve ücretler, beklenen bir seyahat rotasına ve Delhi Trafik Polisi tarafından paylaşılan resmi ücret modeline dayanıyor.

Özelliğin lansmanı üzerine, Google Maps Ürün Yöneticisi Vishal Dutta, ”Bu özelliğin fikri, Google Haritalar’da en yaygın kullanılan toplu taşıma modlarından birini birleştirmek ve yolculuğun fiyatı hakkında şeffaf bilgi paylaşmak amacıyla ortaya çıkmıştır. Şu anda, alışılmadık bir yolculuk için, kullanıcılar genellikle fazla ödeme yapıyorlar ve mesafe ya da en iyi rota hakkında bir fikre sahip değiller” dedi.

Ayrıca Dutta, ”Bu özellik, kullanıcıların yolculuklarını daha iyi planlamasına yardımcı olacak, böylece otomatik çekçek yolculuğunun beklenen maliyetine bakabilecekler ve tüm yolu almak isteyip istemediklerini ya da belki de bunun yerine farklı bir ulaşım modunu seçmeyi tercih edecekler. Bu bir otobüs ya da metro olabilir ” diyerek ekleme yaptı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz