Gündelik zamanlarımızdaki en çok zaman ayırdığımız cihazlardan akıllı telefonlar, elbette keyfi isteklerimize olduğu kadar yapmamız gereken zaruri işlerimizde de yardım sağlıyor. Barındırdığı üst düzey teknoloji sayesinde adeta bir masaüstü bilgisayar hızında ve kalitesinde hizmet verebilirken mobilizasyonun sağlandığı her türlü platformda da işlev gerçekleştirebiliyor. Örneğin bankacılık işlemlerinizi dahi saniyelere indirgeyen telefonlar, sayarak bitiremeyeceğimiz alanda taleplerimize yanıt veriyor. Kuşkusuz böylesine ilgi çeken hizmetlerini verebilmesini sağlayan yegane faktörlerin başında uygulamalar geliyordur. Büyük ve gelişmiş yazılım kurumlarından öte irili ufaklı birçok yazılımcının ürünlerini pazarlayabildiğinden, kısa zamanda ivmesini arttıran yapı oluştu. İnsanlar ilgi duydukları konuya dair onlarca opsiyonu en ince detayına kadar inceleyip tam aradığını indirebiliyor. Aksi taktirde tekelleşme gibi sorunlarla uğraşmak durumunda kalabilirlerdi. Halihazırda lokomotif haline dönüşmüş kurumsal firmaların geliştirdiklerini de elbette es geçmemek gerekiyor. Zira gösterebileceğimiz, çoğumuzun cihazında yer alan Google Haritalar adres bulma konusunda gerekliliklerini yerine getiriyor. Bazen spesifik sıkıntılar çıksa da Android ve Google temelli olduğundan hemen çözüm bulunabiliyor. Bugün de biz, kullanımına dair bir konuyu ele aldık. Google Haritalar üzerinden aradığımız adreslere ulaşırken trafik sıkışıklıkları görüntüleme imkanımız da var. Lakin bazı kişiler bunları nasıl görünür temalı söylemlerinde dile getirince detaylıca açıklama getirmek istedik.

Google Maps şeklinde de muhtelif platformlarda adını duyabileceğiniz yazılım, temelde tüm dünya haritalarını akıllı telefonunuza ekleme üzerine kurgulanmış. Devamında piyasanın gerekleri ve kullanıcıların istekleri analiz edilerek iyileştirmeler de yapılıyor. Sürekli gelişim halindeki yazılım sektöründe de ayakta kalabilmek nihayetinde her zaman en iyisi olmaktan geçiyor. Alternatif sayılabilecek uygulamaların, majör ürünleri yakalamak istemesi de bu şekilde biz kullanıcılara pozitif yansıyor. Dolayısıyla geliştiricilerin sadece imal aşamasında değil, satışa sunulduktan sonra da araştırma ve geliştirme çalışmalarını sürdürmesi lazım. Google Haritalar da aslında bahsettiğimiz politikada düzenlenenler arasında geliyor. Pek tabii ki farklı seçeneklere yönelenler bulunsa da eğer Android mobil işletim sistemiyle yürütülen telefondan yana seçiminizi yapmışsanız kesinlikle bir kere denemelisiniz. Birçok kişi tarafından kolay ve hızlı arayüzü sayesinde kullanışlı olduğu belirtilirken işlev hususunda da bekleneni sunuyor. Adres bulmaların, yönlendirmelerin dışında trafik sıkışıklıkları ne durumda dediğinizde de kolaylıkla sonuca ulaşıyorsunuz. Tam olarak nasıl yapıldığını merak edenler için Google Haritalar’daki trafik sıkışıklıı nasıl görünür başlığındaki yazımızda cevabı veriyoruz.

Google Haritalar Trafik Sıkışıklığı Görüntüleme

Araç trafiği ile bunalmış şehirlerden biriyseniz ve de üstüne üstlük arabada şoför koltuğundaysanız kesinlikle trafik sıkışıklığı için sizi harekete geçirecek, bilgi verecek yazılımı yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Google Haritalar’dan maksimum verimi alma isteğindeyseniz, aşağıdaki adımlardan faydalanabilirsiniz.

google-haritalar-trafik-sikisikligi

Yol durumu ve trafik sıkışıklığı bilgisine dair detaylar görmek adına öncelikle yazılımı çalıştırdıysanız arama kutusunun altındaki katmanlara tıklayın. Devamındaki gelen menüden harita detaylarında trafik katmanını devreye alın. Ardından geriye döndüğünüzde trafiğin yoğun bölgeleri turuncu, sıkışık yerleriyse kırmızı rengiyle belirecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz