Google Home size kısa mesaj gönderemeyeceğini söyleyebilir, ancak bir yol bulduk. Google Asistan üzerinden kısa mesajların nasıl ayarlanacağı aşağıda açıklanmıştır.

Size ne anlattığından bağımsız olarak, aşağıda açıklayacağımız gibi ücretsiz uygulama IFTTT’yi kullanarak Google Home / Nest akıllı hoparlörlerde Google Asistan üzerinden kısa mesaj göndermek mümkündür.

Bu yöntemin birkaç çözümü vardır:

• Tüm kısa mesajlar, birden çok kullanıcı hesabı ayarlamış olsanız da olmasanız da, Google Home ile ilişkili birincil Google hesap sahibinin telefon numarasından gönderilir . (Bu, kendimle çok ilginç bazı metin sohbetlerine yol açtı.)

• Google Home üzerinden kısa mesaj göndermek istediğiniz her kişi için bir IFTTT uygulaması ayarlamanız gerekir; bu nedenle en iyi adres defterinizdeki herkes yerine en sık kullandığınız kişiler için kullanılır.

Google’ın artık, tanıdığı ancak henüz desteklemediği gerçek bir şeyi tetiklediği anlaşılan “bir metin gönder” veya buna benzer herhangi bir ifadeyi kabul etmediğini unutmayın. Ancak, bunu ‘ping’ ifadesiyle (‘ping Michael $’ da olduğu gibi) değiştirmenin gayet iyi çalıştığını bulduk.

IFTTT kullanarak Google Home’da metin gönderme

1. Ücretsiz IFTTT uygulamasını Google Play’den indirmeniz ve ardından mevcut bir hesapta oturum açmanız veya Facebook veya Google hesabınızı veya e-posta adresinizi kullanarak bir hesap oluşturmanız gerekir.

2. IFTTT’yi başlatın ve ana ekranın altındaki Daha fazla al’ı seçin, ardından ‘Kendi Uygulamalarınızı Sıfırdan Yapın’ın yanındaki artı işaretine dokunun. Daha sonra devam etmek için ‘+ bu’ bağlantısını seçmeniz gerekir. IFTTT, entegre edebileceği birçok uygulama sunacak. Google Asistan’ı arayın ve seçin.

3. Açılan pencerede ‘Metin içerikli bir cümle söyle’ seçeneğini belirtin.

4. ‘Ne söylemek istersiniz?’ komutunuz olarak kullanacağınız ifadeyi girin, örneğin ‘Ping Michael’. Bu ifadeye, aşağıdaki alana girebileceğiniz bir varyasyon eklemek isteyebilirsiniz.

Her iki durumda da ifadenizi $ simgesiyle bitirin. Bu, IFTTT’ye, bu dolar sembolü yerine daha fazla bilgi verileceğini bildirir.

Sayfanın altında, Google Home’un isteğinizi anladığını doğrulamak için söylemeniz gereken bir yanıt belirtebilirsiniz, örneğin ‘Tamam’, kullanacağınız dili seçin ve ardından Devam’a dokunun.

5. Şimdi ‘+ that’ yazan bağlantıyı seçin ve Android SMS’i arayın ve seçin. Bir eylem seçmeniz istendiğinde, ‘SMS gönder’i seçin.

6. Ülke koduyla birlikte kısa mesaj göndermek istediğiniz telefon numarasını girin. Bunun altındaki alanın ‘TextField’ mesajı ile doldurulması gerekir; değilse, 3. adımda ‘Metin içerikli bir cümle söyle’ seçeneğini belirlemediniz. İşiniz bittiğinde ekranın üst kısmındaki onay simgesine dokunun.

7. IFTTT uygulamanızın bir özetini verecektir. Kaydırıcıyı ‘Bu uygulama çalıştığında bildirim al’ seçeneğinde devre dışı bırakın (özellikle bir kullanıcı her kullandığında bir mesaj almak istemiyorsanız), ardından Son’a dokunun. Uygulamayı doğru bir şekilde ayarladığınızdan emin olmak için size ‘Şimdi kontrol et’ seçeneği sunulur.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz