Google+ iOS uygulaması artık mevcut konumunuzu arkadaşlarınızla ya da aile bireyleriyle otomatik olarak paylaşmanızı sağlıyor.

Apple’da bir iOS kullanıcısının kendi konumunu diğer iOS kullanıcılarıyla paylaşmasına yarayan Find My Friends adlı bir hizmet bulunmakta. Bu hizmet aslında geçen yıl kaldırılan Google Latitude uygulamasına oldukça benzemekte.

Google Latitude kaldırıldıktan sonra Google bu servisi Google+ üzerine taşıdı. Fakat şimdiye kadar sadece Android kullanıcıları bundan yararlanabiliyordu. Google+ iOS uygulamasının aldığı bir güncelleme sonrasında iOS kullanıcıları da artık arkadaşlarıyla ve aileleriyle mevcut konumlarını paylaşabilecekler.

Google+ iOS uygulamasının bu özelliğinden yararlanmak için öncelikle uygulamanın en son sürümünü indirmeniz gerekiyor.

Google+ iOS uygulaması indir:

[appbox appstore 447119634]

Uygulama cihazınızda varsa 4.6.0 sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Ayrıca bunun için Google Search uygulaması da cihazınızda bulunmalı. Google Now uygulamasını da kurduktan sonra konumunuza ulaşılması için gerekli izni verebilirsiniz.

google+ iOS app ss

Google Search uygulamasını kurduktan ve çalıştırdıktan sonra Google+ uygulamasına gidin. Menü’yü açın ve buradan Locations seçeneğine girin. Bazı arkadaşlarınız zaten bu özelliği kullanıyorlarsa ve konumlarını sizinle paylaşıyorlarsa haritadan onların nerede olduklarını görmeniz mümkündür.

google+ iosKonum paylaşımı ayarını yapmak için Ayarlar ikonuna ve sonra Konum Ayarlarına tıklayın. Burada konum ayarlarını açabilir ya da kapatabilirsiniz. Ayrıca konum paylaşımını kimin görmesini istemiyorsanız ondan gizleyebilirsiniz. Hatta konumunuzu sadece çevrelerinizden belirli kişilerle paylaşmanız da mümkündür.

Bu özelliğin bir avantajı da iOS’un Find My Friends uygulamasından farklı olarak Google+ profili olan arkadaşlarınız Android ya da iOS platformlarından hangisinde olurlarsa olsun onlarla konum paylaşımı yapabilmenizdir. Bu konuda iOS kullanıcılarına büyük kolaylık getirmiş olan Google, platformlar farklı olsa da her kullanıcının birbiriyle paylaşımda bulunmayı sağlamakta.

Google+ iOS uygulamasıyla ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yorum bölümünde belirtebilir, sitemizde görmek istediğiniz diğer yazı konularını da ayrıca belirtebilirsiniz.

 

Google+ iOS indir:

[appbox appstore 447119634]

Google Search indir:

[appbox appstore 284815942]

Kaynak : Mobil134 YORUMLAR

  1. uygulamayı eskiden kullanabiliyordum ama iphone 5s e geçtim şimdi konum paylaşımı bu hesapta kullanılamıyor uyrası alıyorum ve kullanamıyorum. bütün ayarlarım yapılı konum hizmetleri google+ açık hesap ayarlarını da inceledim bir aksilik görünmüyor ama konumumu paylaşamıyorum lütfen yarıdm edin

  2. uygulamayı eskiden kullanabiliyordum ama iphone 5s e geçtim şimdi konum paylaşımı bu hesapta kullanılamıyor uyrası alıyorum ve kullanamıyorum. bütün ayarlarım yapılı konum hizmetleri google+ açık hesap ayarlarını da inceledim bir aksilik görünmüyor ama konumumu paylaşamıyorum lütfen yarıdm edin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz