Google’ın sosyal medyası olarak bilinen ancak kısa süre önce kapanan Google+ için kod tabanının henüz dahi saklandığı ifade edildi. Google+ kod tabanını kullanacak olan ve kurumsal bir platform olacak Google Currents’a entegre edilecek.

Sosyal medya platformu olarak hayatımıza giren Google+ kullanıcıların bu platformda ilgisiz kalması üzerine kapanmıştı. Milyon dolarlık yatırımın tam anlamıyla yok olmaması için Google+’ı kurumsal olarak yeni bir isimle Currents adında karşımıza getiriyor. Bu platform ise Wordplace ile Microsoft Yammer ile yarış içerisine girecek.

Google Currents yakında geliyor!

Google Currents, şimdilik G Suite yöneticilerinin izin alarak erişim sağladığı bir beta olarak kullanılıyor. Ancak ileride de bu gidişatın benzer olacağı biliniyor. Kurumsal olarak gelen bu yeni sistem için Google, blog gönderisinde bir açıklama yaparak, bazı detayları açıkladı; Google Currents, ile kişiler kuruluşunuz hakkında birçok tartışma ve etkileşim sağlayabileceği olarak ifade edildi.

Hangouts sohbetten sonra Google’ın kurumsal iletişim kurulabilecek sistemi olarak gelen Currents; diğer platformlarda olduğu gibi Gmail ve Drive gibi uygulamalar ile tam uyumlu çalışacak. Google’ın ise bu kategoride düşünceleri ise özel gmail için para verip birde sohbet için para vermemeniz için getiriyor.

Google böylelikle milyon dolarlık yatırıma sahip Google+ kod tabanını çöpe atmayıp bu şekilde değerlendirecek ve ileride daha farklı bir platforma dönüştürecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz