Google geçtiğimiz yıl açıklamış olduğu Google Maps AR navigasyon özelliği için çalışmalarına son sürat devam ediyor. Son gelen sızıntılarla beraber, artık özelliğin test aşamasında olduğu öğrenildi.

Google Maps AR navigasyon test ediliyor!

Geçtiğimiz sene Google, I / O geliştiricileri konferansı sırasında Google Maps kullanıcılarına yönelik gezinmelerini rahatlatacak bir yeni özelliği duyurmuştu. Arttırılmış Gerçeklik ile beraber kamerayı kullanarak, uygulama size konumunuzu gerçek zamanlı olarak ve ekrandaki oklar ile anlık olarak göstereceğini söylemişti.

Şimdi ise Google’ın yeni AR navigasyonu, daima uygulamayı kullanan ve incelemekle uğraşan rehberler tarafınca test edilmekte. Bundan böyle bir mekanı ararken yada konumu seçerken, “AR Başlat” özelliği karşınıza çıkacak. Çalıştırdığınız zaman, uygulama hızlı bir şekilde gerçek zamanlı görünüme geçiş yaparak kameranızı kullanacak.

Google Maps, bundan böyle kullanıcılarının nerede olduklarını kameradaki görüntüleri sunucularında ki veriler ile eşleştirecek ve animasyonlu oklar ile kişiyi doğru yere götürecek. Google’ın Proje Yöneticisi Rachel Inman, Google Maps AR navigasyonunun “hızlı cevaplara yanıt verebileceğini belirtiyor.

Kullanıcıların çok fazla önlerine bakmaları durumunda ise Google Maps kişileri uyararak beklenmedik kazaların önüne geçecek. Kullanıcı bu kurala uymaz ise, ekran otomatik olarak kararacak. Ayrıca bu sayede pilin boşa gitmesi de önlenmiş oluyor.

Google’ın AR navigasyonunun ne zaman tam olarak hazır olacağı henüz belli değil. Ancak yakın zaman içerisinde herkese geleceği düşünülüyor.

Kaynak : Mobil13


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Mobil13.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Mobil13'severlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz