Telefonlar, bilgisayarlardakine benzer işletim sistemleri ile donatılmaya başladığı andan itibaren artık hayatımızın başka bir konumundalar. Masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarda yapabileceğimiz işlemleri mobil halde hızlıca yapabiliyoruz. Bu sayede gündelik aktivitelerimizi sürdürürken teknolojiden faydalanabilme imkanına sahip oluyoruz. Her ne kadar etiket fiyatları maaşlarımızın önemli bölümünü oluştursa da uzun vadede işimizi görmesi, hız ve kolaylık katması fiyat performans oranı bakımından tatmin etmekte. Hal böyle olunca insanlar da uzun vadede güvenle ve sorun yaşamadan kullanabilecekleri ürün arayışına giriyor. Sürekli donma, kasma problemleri yaratacak ürünlerden uzak duruyor. Yine ilgi duyacakları, işlerine çözüm sağlayacak uygulamaları kaldıracak, destekleyecek cihazlar yoğun ilgi görüyor. Bildiğiniz üzere çeşitli işlerimizi gerçekleştirdiğimiz, boş saatlerimizi değerlendirmemizi sağlayan yazılımlar akıllı telefonların vazgeçilmez. Dolayısıyla maksimum verimi elde edebilmenin yanı temel düzeyse standartların üstüne çıkabilecek ürünler. Ancak her şeyin normalliğine rağmen spesifik sorunlarla da karşılaşabiliyoruz. Bu noktada geliştiricilerin yönlendirmelerinden ve rehberlik etmesi amacıyla yaptıkları paylaşımlardan faydalanamak gerek. Yaşanılan problemelrin aşılmasında yeterli kalmadığında da yine güvenilir kaynaklara bakılabilir. Örneğin Google Maps uygulamasında “Ne yazık ki Haritalar Çalışmayı Durdurdu” hatası ile çokça karşılaşan var. Biz de her şeye rağmen çözüm bulamayanlara yönelik bir yöntem anlatacağız.

Google, geliştirdiği cihazlar ve yazılımlar eşliğinde internet ve teknolojik ürün kullanıcılarına hizmet vermekte. İlk etapta arama motoru olarak yola çıkarken artık internetteki pazarlamacılığın da en önemli aktörü. Zira AdWords ve AdSense servisleri sayesinde kontrolü altındaki platformlar dışında tüm dünyadaki sitelerde reklam yayınlamakta. Yine mobil teknoloji modasının başladığı yıllardan itibaren yoğun şekilde üzerinde çalıştığı Android’i de piyasaya sürerek adeta çağ açtı. Farklı imalatçılar da açık yazılım özelliği bulunan işletim sistemini istedikleri biçime sokarak ürünlerine entegre ediyor. Böylece Android tabanlı onlarca alternatiften oluşan etiketlerle karşılaşıyor. Keza her türlü özel talebe cevap veren ayrı ayrı telefonların kaynağı da bu. Google’a dönecek olursak uygulama bazında çalışmalar da yapmaktadır. Haritalar şeklinde bildiğimiz Google Maps de adresleri sanal aleme dökerek kolayca yolumuzu bulmamızı sağlıyor. Bütün platformlarda kullanılabiliyor fakat bazen çeşitli problemlerle karşılaşmak mümkün. Android tabanlı ürünlerde de yaşanılabilen Google Maps “Ne Yazık ki Haritalar Çalışmayı Durdurdu” hatası can sıkıyor. Uygulamayı kaldırıp tekrar yüklediğiniz taktirde bazılarımız hatayı çözümlerken bazılarımız da durmadan aynı mesajı almakta. Hatanın genellikle son bulduğu çözüm yöntemini aşağıda anlattık.

google-maps-haritalar-calismayi-durdurdu-hatasi-cozumu

Google Maps Ne Yazık ki Haritalar Çalışmayı Durdurdu Hatasının Çözümü

Öncelikle bakmanız gereken şey sürümün güncelliği. Eğer son sürümü yüklemediyseniz muhtemelen bu nedenle hata gerçekleşiyor. Hemen güncellemeler listesine ulaşarak kontrolü sağlayabilirsiniz.

Sürümün güncelliğini kontrol etmenizin ardından önbelleği temizlemeniz fayda sağlayacaktır. Bahsettiğimiz temizleme işlemine Ayarlar – Uygulamalar – Google Maps – Önbelleği Temizle yolu ile ulaşabilirsiniz.

İlk iki adım sizi sonuca götüremediyse Recovery Mode’a girmemiz gerekecek. Ses Açma, Güç Düğmesi ve Anak Ekran tuşuna aynı anda birkaç saniye basın. Gelen ekrandan ses kısma tuşuyla Wipe Data Factory Reset’e giderek Güç Tuşu’yla onay verin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz