Google, yeni bir metin mesajlaşma uygulaması olan Google Messenger uygulamasını yayınladı. Peki bu uygulamanın farkı ne?

Google’ın mobilde kullanılabilecek üçüncü ve ayrı bir mesajlaşma uygulaması çıkararak kullanıcıların kafasını karıştırma nedenini bilmiyoruz. Bu gerçekten mantık dışı bir durum. Çünkü zaten mobil mesajlaşma uygulamalarının sayısı çok fazla ve bunların geliştiricileri birbirleriyle sürekli bir rekabet hâlinde. Üstelik bunlar ücretli de değil. Peki, akıllı telefon kullanıcıları bu kadar ücretsiz ve çeşitli mesajlaşma uygulaması varken Google Messenger’ı neden kullansın?

Google Messenger uygulaması metin mesajları alma ve gönderme temeline kurulmuş bir uygulama. Bununla sadece SMS ve MMS alıp gönderebiliyorsunuz. İnterneti kullanarak mesaj gönderemiyorsunuz. Yani WhatsApp, Facebook Messenger ve Google’ın Hangouts uygulaması gibi çalışmamakta.

Google Messenger uygulamasını indirip kurduğunuz zaman uygulama, Android cihazınızda varsayılan olarak gelen standart mesajlaşma uygulamasını güncelliyor. Artık metin mesajlaşması için bu uygulamayı kullanıyorsunuz. Böylece Google esas stratejisi olan Google uygulamalarını Android sistemden ayırma işini gerçekleştirmiş oluyor.

google messenger 2

Bu aslında iyi bir şey. Çünkü Google uygulamalarını güncellemek için Android güncellemesini beklemiyorsunuz. Fakat Google, zaten var olan metin mesajı uygulaması yerine Google Messenger uygulaması çıkarmakla kullanıcılara ne vadediyor?

Google Messenger Özellikleri

Samsung, Sony, HTC ve LG tarafından üretilen Android telefonların kullanıcıları bir değil, iki değil tam üç adet mesajlaşma uygulamasını ne yapacaklar?

Google Messenger uygulamasının özelliklerini belirtelim. Bu uygulama SMS ve MMS gönderip almanızın yanında, favori fotoğraf ve videolarınızı ayrıca sesli mesajlarınızı göndermenize yarıyor. Grup mesajlaşma özelliği de uygulamada mevcut. Google bu uygulama ile hız, kolaylık, güzel tasarım, daha çok kontrol gibi özellikler vadediyor. Bunların yanı sıra mesaj almak istemediğiniz kişileri engelleyebiliyorsunuz. Emoji desteği, renkli metin mesajları oluşturabilme ve arşivleme özellikleri de var.

google messenger 1

Bu kadar uygulama arasından kendinize uygun olanı bulmak artık size kalıyor. Google Messenger uygulamasını merak edip kurmak istiyorsanız buradan hemen indirebilirsiniz.

Google Messenger uygulamasını indirin:

[appbox googleplay com.google.android.apps.messaging]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz