Google mobil aramalarda çıkan sonuçların görünümünü değiştiriyor. Artık akıllı telefonunuzdan ya da tabletinizden Google arama motorunu kullanarak arama yaptığınızda karşınıza çıkan sonuçlar biraz farklı görünecek.

Google, mobil arama sonuçlarının görünümünde değişiklik yapıyor. Bu değişiklik çıkan bağlantıların görünümünde olacak. Artık bağlantıların yerine sözcükler görünecek. Tam değişiklik aşağıdaki ekran görüntülerindeki gibi olacak. Bu ekran görüntülerinden soldaki eski arama sonuçlarının gösterimine, sağdaki de yeni arama sonuçlarının gösterimine ait.

google-mobil-arama-yeni

 

Arama sonuçlarında karşımıza çıkan sayfa bağlantısı çoğunlukla yararlı olmuyor. Buradaki sonuçlarda sayfa başlığı ile karışmış bir bağlantı, buna tıkladığınızda neyle karşılaşacağınızı açıkça göstermeyebilir. Yani bu sonuç pek açık değildir. Google mobil aramalarda daha açık sonuçlarla karşılaşmamız için bunu açık hâle getiriyor.Sayfa bağlantısının ne olduğunu anlamamızı sağlıyor.

Ekran görüntülerinde arama sonuçlarında çıkan mavi ve yeşil kısımlara dikkat edin. Yeşil kısımlarda önceden bağlantılar vardı. Yenilenmiş olan sonuçlarda ise sözcükler var.

Bu özellik şimdilik sadece Amerika’daki kullanıcılara sunulacak. Daha sonra diğer ülkelere ve tüm kullanıcılara açılacak.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz