Google Nexus 6 cihazların performansı Android 5.1 güncellemesiyle arttırıldı. Google Nexus 6 cihazlar artık çok daha güçlü olacak.

franco.Kernal geliştiricisi Francisco Franco’ya göre Google, Android 5.1 güncellemesinde bazı değişiklikler yaptı. Bu değişiklikler sayesinde performans arttı ve batarya ömrü uzadı.

Şimdi Snapdragon 805 işlemcinin dört çekirdeği de güncellemenin ardından daima çalışıyor. Daha önce çekirdeklerden bazıları işleme bağlı olarak boşa çalışmaktaydı. Bir görev çekirdeklerin tümünün çalışmasını gerektirdiğinde, onların çalışmasını beklemek sadece zaman kaybı olur. Fakat onların tümü çalışırsa başlangıç anında maksimum verim alınabilir.

google nexus 6

Güncelleme ile gelen ART geliştirmeleri ve iyileştirmeler de performansın gelişmesine yardımcı olmakta.

Batarya ömrünü uzatmak içinse Google, bir iş parçasıyla ilgili gerçekleşen bir arttırma rutinini devre dışı bıraktı. Bu özellik, diğer core B’den bir iş parçası alındığında core A saat hızını arttırmaktaydı.  Böylece A’nın hızı B’nin hızıyla aynı oluyordu ve gecikme engelleniyordu. Görünüşte bu özellik pek önemli değildi. Google bu yüzden bunu devre dışı bıraktı.

Pek çok kullanıcı güncellemeden sonra performans artışını ve batarya ömrünün uzadığını fark ettiğini belirtti. Android 5.1 güncellemesinin Nexus 5’e de gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz