Teknoloji dünyasındaki pastanın önemli bir bölümüne sahip olan Google, her alanda gelişmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük arama motorundan dev bir teknoloji şirketine dönüşen Google, diğer teknolojik alanlarda da söz sahibi. Giyilebilir teknoloji cihazı Google Glass‘ı yapmak olsun, mobil işletim sistemi Android’i geliştirmek olsun, yeni cihazlar üretmek olsun sürekli olarak bir girişim halinde. Son olarak yeni bir mobil cihaz üreteceği düşünülen teknoloji devinin yeni oyuncağı görüntülendi.

Google imzalı Nexus ailesine yeni bir bireyin katılacağı herkesin malumuydu ve şirketin bu konuda çalışmalar yaptığı öne sürülüyordu. İddialara göre gelecek olan yeni model Google Nexus 8 idi ancak Nexus Foo isimli bir tablet meydana gelmişti. Hangi modelin teknoloji raflarında yerini alacağı merak edilirken yapılan AnTuTu testinde Google Nexus 6 telefonu görüntülere yakalandı.

Akıllı telefon sektöründe zirveye oynamaktan çok geri dönüş isteyen teknoloji devi Nexus telefonlarındaki fiyatı uygun tuttu ve orta ile üst sengment arasında yer almayı tercih etti. Fakat şirketin bu taktiğe yeni model ile birlikte son vermesi bekleniyor.

nexus 6

Google Nexus 6 Özellikleri

AnTuTu Benchmark testinde yakalanan Google Nexus 6 için Qualcomm Snapdragon 805 işlemcisi tercih edilmiş. Google Nexus 6 telefonda grafik birimi olarak Adreno 420 GPU yer alacak ve 3 GB RAM bulunacak. Fotoğraf tutkunlarına da seslenen kamerasıyla tercih sebebi olacak. 2.1 MP çözünürlükte olan ön kamerasının yanı sıra 13 MP çözünürlükteki arka kamerası kaliteli anları ölümsüzleştirecek. 5.2 inç boyutundaki telefonun QHD bir ekrana sahip olacağı biliniyor.

Android L işletim sistemi ile birlikte kullanıcılara sunulacak olan Google Nexus 6 için AnTuTu testinde yer alan detayların yanı sıra etiket fiyatı, satış tarihi gibi bilgiler sızdırılmadı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz