Eğer son söylentiler doğruysa HTC üretimi Google Nexus 9 tablet ve Motorola üretimi Google Nexus 6 phablet bugün resmi olarak tanıtılacak. Bununla birlikte bu tanıtım büyük bir etkinlikle ya da tanıtımla yapılmayacak. Sadece Google tarafından yayımlanacak bir blog iletisi ile duyuru yapılacak.

Hatırlanacağı üzere bu iki cihazın da Android L ile gelmesi bekleniyordu. Ancak Android L henüz tamamlanmadı. Dolayısıyla tam olarak ne ile karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Yine de cihazların Android L ile çalışacağı söyleniyor.

Şimdi Google Nexus 9 tabletin ve Nexus 6 phabletin özelliklerine bir göz atalım. Google Nexus 9 tabletin daha önce sızmıştı ve başka bir kaynak tarafından bu özellikler doğrulanmıştı. Buna göre Google Nexus 9 tablet 8.9 inç 2048×1140 dokunmatik ekrana, 64 bit NVIDIA Tegra K1 yonga setine, 8MP arka kameraya ve 3MP ön kameraya sahip olacak. Ayrıca ön kısımda iki adet hoparlör bulunacak. Google Nexus 9 tabletin ağılığı 480 gram olacak ve tablet alüminyum bir gövde ile gelecek. Tasarımda metal yapılar yer alsa de tabletin tümü metal değil. Bunun, fiyatların yüksek olmasını engellemek için yapıldığı düşünülmekte.

Google Nexus 9 tablet için bir de origami manyetik kılıf üretilecek ve tanıtılacak. Google Nexus 9 tabletin 17 Ekim’den itibaren ön siparişe açılması ve 3 Kasım’dan itibaren satışa çıkması bekleniyor. Ancak bu tarihler değişebilir.

Google Nexus 9 tabletin16GB Wi-Fi sürümünün 399$ ve 32GB LTE modelinin de 499$ olması bekleniyor. Bu depolama alanları mikro SD kartla artırılabilecek.

Google Nexus 6 phablet ile ilgili sızan bir fotoğraf mevcut.google motorola nexus 6

evleaks tarafından sızdırılan bu fotoğrafta Google Nexus 6 phabletin hemen her özelliği görülüyor. Özellikle Android L ana sayfası yeni ikonları fark etmek mümkün. Buna göre Google Nexus 6 Motorola tarafından 5.9 inç QHD ekranla üretilecek. Diğer özellikler 2.65 GHz dört çekirdekli Krait 450 işlemcili Qualcomm Snapdragon 805 yonga seti, 3GB RAM ve 13MP arka kamera şeklinde olacak.

Google Nexus 6 ile ilgili bir de video mevcut. Şimdi sizi onunla baş başa bırakalım.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz