Google Nexus etkinliği 29 Eylül’de San Francisco’da gerçekleşecek. Merakla beklenen yeni Google Nexus cihazları bu etkinlikte tanıtılacak. Android devi Google, etkinlikte biri LG ve diğeri Huawei tarafından üretilen iki yeni Nexus akıllı telefon tanıtacak.

Google, bu iki yeni akıllı telefonla karşımıza çıkacak. Aslında LG ve Huawei tarafından aylar önce pek çok sızıntı geliyordu. Bu şirketlerin yeni Nexus cihazları ürettiğini biliyorduk. Şimdi onlarla tanışmaya az kaldı.

Haberlere göre tanıtılacak yeni akıllı telefonların biri Nexus telefonun daha küçük bir sürümü olacak ve bu LG tarafından üretilecek. Diğer akıllı telefon bunun daha büyük bir sürümü olup Huawei tarafından üretilecek.

Yeni telefonlar Google’ın yeni amiral gemileri olacak. Ayrıca Android işletim sisteminin en son sürümünü yani Android 6.0 Marshmallow sürümünü barındıracaklar.

android m 6-0-marshmallow

 

Huawei şirketi için bu adım çok önem taşıyor. Çünkü Huawei ilk kez bir Nexus akıllı telefon üretiyor. Amerika’da çok fazla bilinmeyen Çinli üretici bu Nexus telefonla bilinirliği de elde etmiş olacak.

Android devi, Nexus cihazlar için üçüncü kez LG ile iş birliği yapıyor. Hatırlayacağınız gibi Koreli şirket daha önce Google Nexus 4 ve Google Nexus 5 cihazların üretimini gerçekleştirmişti.

Yeni Huawei Google Nexus ve LG Google Nexus cihazların fiyatlarının ne olacağı henüz bilinmiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz