Akıllı telefonlar ile ekran görüntüsü alabilmek Android 6.0 işletim sisteminin gelmesi ile birlikte bazı cihazlar için daha da kolay bir hale geldi. Özellikle Google’ın sunduğu kendi hizmetlerinden yararlandığınız zaman tek bir tuş ile fotoğraf ve ekran görüntüsü paylaşabilmenin mümkün olması Android 6.0 işletim sisteminin işlevselliğini gösterir nitelikte oluyor. Fakat ekran Google Now kullanıcıları ise kısa bir süredir Android 6.0 sistemleri ile ekran görüntüsü almanın zorluklarından şikayetçi oluyorlardı.

Yeni gelecek olan güncelleme ile daha da pratik bir hale getirilen ekran görüntüsü kaydedebilme özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız ilk olarak Google Now’ı aktif etmiş olmanız gerekiyor. Hemen ardından Home tuşuna basılı tutarak sol taraftaki paylaşım ikonunu ve bir kaç saniye sonrasında gelecek olan ekran görüntüsü alma animasyonunu görmeye başlayabilirsiniz.

google-now

Eğer Google Fotoğraflar uygulaması kullanıyorsanız kaydedeceğiniz görüntüleri hızlı bir şekilde fotoğraf kütüphanenize atabilirsiniz. Fotoğraf albümünüze attığınız fotoğrafları ise daha sonra dilerseniz ilgili uygulamalar üzerinden paylaşabilirsiniz.

Güncelleme Henüz Herkes için İndirilebilir Değil

Şimdilik herkes için aktif bir şekilde dağıtılmayan bu yeni güncellemeyi almak istiyorsanız ve Android 6.0 işletim sistemi kullanıyorsanız Google App 5.7.13 sürümünü APK dosyaları üzerinden sisteminize kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gelen tüm bu yenilikler ve Google’ın neredeyse her gün Google Fotoğraflar uygulaması ile ilgili bir haber yayınlaması ise teknoloji gündeminde bu sıralar Google’ın neden bu kadar görsel ağırlıklı konulara ilgi gösterdiği sorusunu ortaya çıkartıyor.

Kaynak: androidpolice

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz