Google Piksel 4’te görmek istediğim en iyi 5 şey

Google’ın dördüncü yıl Pixel telefonları için sunmasını umduğumuz birkaç şey.

Tamamen yeni bir tasarım

2016’da ilk Pixel ve Pixel XL piyasaya çıktığından beri, Google, çoğunlukla metal sırtın orijinal tasarımını üste yakın bir cam çerçeveyle geliştirmeye devam etti. Piksel 3, tamamen cam bir yapıyla işleri biraz değiştirdi, ancak sırtın bir kısmında buzlu cam kullanımı, Piksel 2’ye (halihazırda OG Piksel’e benzeyen) kıyasla çok benzer görünümlü bir cihazla sonuçlandı.

Google’ın Pixel telefonlarında tanınabilir bir estetik var, ancak Google’ın bu yıl yeni bir şeyler denemesini görmek istiyoruz. Bu, yeni renkler, sıradışı bir malzeme, arkada farklı bir stil vb. Anlamına gelebilir.

Google’ın bir şeyleri çok fazla sarsmama arzusunu anlıyorum, böylece insanlar hala bir Pixel telefonu satın aldıklarını biliyorlar, ancak Pixel 4 önceki üç kuşak gibi göründüğünde, daha fazlası gibi hissedecek aynısı.

Akıllı telefon endüstrisinde, şu an için kaydırıcı tasarımları, delik delme çentikleri, düğmesiz telefonlar ve daha fazlası sayesinde heyecan verici gelişmeler görüyoruz. Google’ın tasarım tercihleriyle fazla radikalleşeceğini sanmıyorum, ancak bazı deneyler görmek eğlenceli olacak.

Geliştirilmiş video kaydı

Pixel telefonlarının bildiği bir şey varsa, kamera performansı budur. Piksel 1, 2 ve 3’ün her biri çene bırakan fotoğraflar çeker ve her nesilde belirgin iyileştirmeler yapılır.

Pixel 4’te daha da iyi bir kamera görmek zorundayız (bu mümkün olsa bile), ancak Google’ın daha fazla odaklanmasını görmek istediğim bir şey de video.

Pixel 3, olduğu gibi mükemmel görünümlü bir video çekiyor, ancak Google’ın işleri biraz daha zorlayabileceğini düşünüyorum. Pixel 4’ün 60 FPS’de 4K kaydını desteklememesinin bir nedeni yoktur.

 

Daha küçük bir çentik

Bu günlerde akıllı telefonlarda çentikler yaygındır. Artık ortaya çıkan herhangi bir yeni ahizeyle artık görmeleri şaşırtıcı değil ve beklentileri çok yüksek değiller, ancak bir şekilde, Google yine de Pixel 3 XL’nin çentiği canavarlığıyla bizi şok etmeyi başardı.

Google, Pixel 4 XL‘de bir çentik olmaya karar verirse (ve belki normal Pixel 4 de), daha küçük olması gerekir. Ya bize su damlası biçimli bir çentik, delik açma ya da başka bir şey verin. Çentik büyük kalırsa, Google’ın Apple’ın iPhone XS ve XR’deki özelliklerine benzer bir yüz tanıma sistemi ile haklı göstermesi gerekir.

Daha fazla RAM

Pixel 3 + 3 XL, piyasaya sürüldükten sonra bunlardan biri oldukça kötü RAM yönetimi olan birkaç sorun yaşadı. Uygulamalar arka planda hızla kapandı ve müzik Spotify’da çalarken kamerayı açmak gibi bir şey yaparsanız, müzik tamamen dururdu.

Bütün bunların nedeni Kötü RAM yönetimi!

Google nihayetinde bu sorunu gideren bir yazılım güncellemesi yayınladı, ancak her şeyi düzelten 4GB RAM bir Android telefondaki en düşük seviye olmaya başladı.

Piksel 4’te en az 6GB’lık görmek istiyorum, yalnızca bugünün çoklu görevlerine yardımcı olmak için değil, aynı zamanda telefonu gelecekte daha iyi durumda tutmak için.

5G desteği

Son fakat en az değil, Pixel 4’ün 5G desteğini görmek istiyorum. 5G’nin hâlâ yaygın olarak erişilebilir olmanın bir yolu olduğunu biliyorum, ama zaten aldığı tüm pazarlama ve vızıltılarla birlikte, Samsung ve Apple’ın yeni teknolojisini desteklemiyorsa Google’ın tozda kalacağı aşikar gibi görünüyor.

Pixel 4 serisinin zaten Qualcomm Snapdragon 855 ile piyasaya sürülmesini bekliyoruz ve bu durumda, Google’ın da beraberinde getireceği Qualcomm’un X50 modemi eklenmesi an meselesi.

Siz Ne görmek istersiniz?

Google Pixel 4’te ne görmeyi umuyorsunuz? Her ne olursa olsun, aşağıdaki yorumlardan bize bildirin!

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz