Google’ın amiral gemileri genellikle doğrudan rakiplerinden biraz daha düşük performansa sahipti; ilk nesil, düşük hızda Snapdragon 821 kullanırken, Pixel 4 nesli Snapdragon 855’in artı sürümünü kaçırdı ve orijinal sürümü kullandı. Bu yıl Pixel 5 , orta sınıf Snapdragon 765G’yi tercih ederek işleri daha da ileri götürdü ve tüm hikayenin bu olmadığı ortaya çıktı. Yonga setinin aslında 765 eşi kadar işlem gücü sağlamadığı ortaya çıktı.

İncelememiz sırasında , ilk birimin arızalı olduğundan şüphelendiğimiz için aslında başka bir Google Pixel 5 telefonu talep ettik. Ancak, ikinci birim sadece bulgularımızı doğruladı. Tek çekirdekli CPU testlerinde, Google Pixel 5 içindeki Snapdragon 765G, beklediğimiz performansı sunarak gayet iyi çalışıyor gibi görünüyor. Ancak çok çekirdekli puanları ve GPU testi geride kaldı. Aslında ham performans açısından Snapdragon 710’a çok daha yakın.

Ayrıca termal kısma sorununu ortadan kaldırmaya karar verdik, çünkü kıyaslamaları çalıştırırken cihazı soğutmayı denedik, ancak bu hiçbir şekilde fark yaratmadı.
Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlara bekliyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz