Google Play Android uygulaması yani mağazası güncellendi. Henüz Türkiye’deki kullanıcılara otomatik olarak gelmemiş olsa d güvenilir bir kaynaktan edindiğimiz Google Play APK dosyası üzerinden söz konusu güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Söz konusu sürümün 4.3.10 olduğunu belirtelim. Güncelleme öncesindeki yani şu andaki sürüm ise 4.1.10 (Türkiye için) idi.

 

Google Play 4.3.10 Güncellemesinde Ne Yenilikler Var?

Önerilen güncellemeler şeklinde beliren yeni bir özellik geliyor. Bu özellik Google Play Mağazası üzerinden cihaza indirilen ve diğer kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen önemli uygulamaların olası güncellemelerinde daha kolay bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Önerilen güncellemeler alanında beliren uygulamayı kolaylıkla fark edip güncelleme işlemini başlatabiliyorsunuz.

google play 4.3.10 mobil13

Bilindiği üzere birden fazla Android uygulama güncellemesi yapılması halinde yukarıdan aşağıya doğru uzun bir kuyruk oluşturan “XXX uygulaması güncellendi” şeklinde bildirimler yığılıyordu. Bu yeni sürümle birlikte söz konusu bildirimler tek bir satıra sığdırılıyor. Çoklu güncelleme bilgisi içeren bu tek satır sayesinde daha derli toplu bir mağaza deneyimi yaşanıyor.

google play bildirim

Google Play üzerinden ya da eski adıyla bahsetmek gerekirse Android Market üzerinden kitap ve film indirme maalesef henüz ülkemizde aktif olarak kullanılmıyor. Buna karşın bu güncellemede söz konusu alanlara yönelik de yenilikler var. Örneğin kitap ve film isimleri artık tam olarak yazılıyor. Yani indirime girmiş bir kitabın önceki fiyatını da görebilmek mümkün kılınıyor.

Ayrıca birden fazla Google hesabının tanımlı olduğu akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarda hesaplar arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

[highlight]Android akılı telefon ve tablet PC için Google Play 4.3.10 sürümünü indir.[/highlight]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz