Android kullanıcıysanız ve Google Play Store’dan uygulama indirirken cihazınız bu sürümle uyumlu değil sorunu ile karşı karşıya kalıyorsanız sizler için çözümlerden bahsedeceğiz. Oyun ya da uygulama indirmesi yaparken cihazınız sürümüyle uyumlu değil diyorsa aşağıda olan maddeleri okuyarak bu sorunu çözebilirsiniz.

İlk olarak bu sorunla neden karşı karşıya olduğunuzu anlatalım. Eğer bu tarz bir yazı alıyorsanız yüklemek istediğiniz uygulama ya da oyunun Android telefon ya da tabletinizle uyumlu olmadığını belirtmektedir. Fakat bu hatanın başka nedenleri de olabilir.

Uyumluluk Sorunu

Mesela; Bazı oyunlar bazı donanımlara göre üretimi olabilir ve siz de bu donanıma sahip olmadığınız için indirme işlemi gerçekleştiremezsiniz. Yani telefonun donanımı yetersiz kalabilir. Başka nedeni ise telefonun Android sürümünün, o uygulamanın azami istediği sürüm için yetersiz kalması da bu sürüme uyumlu değil sorununu verebilir.

Yukarıda olan durumlar yüzünden bu hatayla karşılaştıysanız, uygulamayı ne kadar yüklemeye çalışsanız da pozitif sonuç alamazsınız. Ancak bazı kişiler tarafından bu durumlara rağmen uygulamayı bir şekilde çalıştırmışlardır.

Google Play Hata Çözümü

Sizlere yapmanız gerekenlerden bahsetmeden önce  Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store bölümüne geçişinizi yapıp ardından Google Play Hizmetleri içinde bulunan verileri temizleyin. Son olarak telefonu yeniden başlatın ve uygulamayı indirmeyi yeniden deneyin.

Bu durum için iki yoldan bahsedeceğiz ilk olarak, indirmek istediğiniz uygulamanın Apk dosyasını internetten arayıp yüklemesini yapmak. İkincisi ise Root edilmiş Android cihazlarda, Market Helper uygulamasını indirerek cihazınızı başka bir cihaz gibi göstererek indirme işleminizi tamamlamış olursunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz