Google Play Kitaplar uygulaması, edineceği yeni güncelleme sonrasında özellikle de telefon ya da tablet bilgisayar üzerinden kitap okumayı sevenler için oldukça sevindirici bazı yenilikler sunmaya başlayacak.

Bilindiği üzere telefon ya da tablet üzerinden kitap okumak birkaç dakika için gayet olağan bir etkinlik olsa da söz konusu okumanın süresi on dakikanın üzerine çıkmaya başladığından kısa bir süre sonra gözlerde yorgunluk görünebiliyor. Bunun nedeni de telefon ve tablet ekranlarının kitap okumak için pek elverişli ışık ve ekran teknolojisine sahip olmaması olarak gösteriliyor. Kindle gibi e-kitap okuyucuların devreye girdiği bu noktada elektronik mürekkep olarak da bilinen özel bir ekran teknolojisini kullanmak gerekiyor.

Ekranlarını değiştiremeyecek telefon ve tablet kullanıcıları için geliştirilen yeni bir ışık teknolojisi ile birlikte Google Play Kitaplar üzerinden daha rahat kitap okunabilecek. Gece ışığı olarak adlandırılan yeni özellikle birlikte ekranı aydınlatan ışığın tonu ve şiddeti kullanıcı tarafından göze en uygun şekilde ayarlanmak üzere değiştirilebilecek.

telefondan ve tabletten kitap okumak google play kitaplar google play kitaplar gece isigi ile kitap okumak

Hangi Cihazlar Güncellemeyi Alabilecek?

Android 4.0 ve üstü işletim sistemini kullanan tüm akıllı telefon ve tablet bilgisayarların edineceği bu güncellemenin sürüm numarası ise 3.7.45. Dileyen kullanıcıların çeşitli ortamlarda Google Play Kitaplık 3.7.45 APK dosyasına erişebilirler ve güncellemeyi beklemeden söz konusu dosyayı indirip kurabilirler.

Google Play Kitaplar uygulaması 3.7.45 güncellemesinin çok kısa bir süre içinde Google Play üzerinden gerçekleşecek otomatik bir güncelleme ile cihazlara gelmesi bekleniyor. Söz konusu yenilikle ilgili deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Android Official Blog

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz