Google Play Filmler yakında filmlerinizi 4K’ya yükseltmeyi ücretsiz yapabilir

 
Apple, 4K Apple TV‘yi piyasaya sürdüğünde, müşterilerin 4K‘da bulunan filmleri satın almaları halinde filmleri ücretsiz olarak yükselteceğini duyurdu .Yakın zamanda Play Movies uygulamasına göz atılması sayesinde , Google’ın yakında benzer bir harekete geçebileceği anlaşılıyor.
 

 
Yıllarca Play Movies‘tan dijital film satın alan biri olarak, hizmetle ilgili en büyük şikayetim, oynatma kalitesini yükseltmenin kolay bir yolunun olmaması. Aslında bunu yapmanın tek yolu, destekle iletişime geçerek ve daha yüksek kaliteli filmi yeniden satın alabilmeniz için orijinal satın alma işleminizi geri iade etmelerini umuyoruz.
 

 
Play Filmler uygulamasının 4.8 sürümünde, zaten sahip olduğunuz filmleri yeni sürüme geçirme yeteneğinden bahseden birkaç kod satırı buldu. Kod pasajlarında bulunan iletişim kutusu ve yeni sürüme geçirme maliyetiyle ilgili herhangi bir bilginin olmaması, Google‘ın HD kalitesinde videolarınızı ücretsiz olarak 4K yapabileceğini düşünüyor.
 

 
Maalesef, SD satın alımları uygulamanın kodunda hiç belirtilmemiştir. Google‘ın düşük çözünürlüklü filmler için yeni sürüme geçme seçenekleri sunma şansı olsa da, arama devi, insanların HD film koleksiyonunu 4K‘ya taşımaya daha fazla odaklanacaktır.
 

Google Play Filmler ve TV İndir

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz