Google Play Store : Android kullanıcıları Mağazaya Erişirken ‘Sunucu Hatası’ Alıyor (Güncelleme)
DownDetector web sitesi, Google Play’in EDT’den 07:29’dan bu yana sorun yaşadığını gösteriyor (IST).

ÖNEMLİ
Google Play kesintisi birkaç kullanıcı tarafından sosyal medyada rapor edildi
ABD ve Hindistan da dahil olmak üzere birçok pazarda sorunlar bildirildi
Google hizmet arızasını onaylamadı

Google Play Store Uygulama mağazası, birçok Android kullanıcısına sunucu hatası veriyor

ÖNEMLİ
Google Play kesintisi birkaç kullanıcı tarafından sosyal medyada rapor edildi
ABD ve Hindistan da dahil olmak üzere birçok pazarda sorunlar bildirildi
Google hizmet arızasını onaylamadı

Google Play Store birçok kullanıcı için kapalı görünüyor. Etkilenen kullanıcılar, Google Play Store’a Android cihazlarından erişirken görünüşte bir sunucu hatası alıyorlar. Hatayla karşılaşan çok sayıda kullanıcı Twitter ve diğer sosyal medya kanallarında şikayetlere yol açtı. Ancak, Google kesinti onaylamak için henüz. Sorunlar büyük ölçüde mobil kullanıcılar tarafından bildirilirken, Google Play’in Web sürümü iyi çalışıyor. Kesinti, aynı zamanda tek bir pazarla sınırlı değildir ve birçok bölgede çok sayıda kullanıcıyı etkiliyor görünmektedir.

Güncelleme : En az iki saat boyunca birkaç kullanıcı için “sunucu hatası” attıktan sonra, Google Play Store şimdi herkes için iyi çalışıyor.

ABD dışında, sorun göründüğü kadarıyla birçok Avrupa pazarında ve Hindistan da dahil olmak üzere Asya ülkelerinde çok sayıda kullanıcıyı etkiledi . Erişirken Gadgets 360 ekip üyelerinden biri de sorunu ile karşı karşıyadır Google Play onun üzerinde Samsung Galaxy Note 9 . Ancak, sorun tüm Android kullanıcıları için oluşmuyor.

Genel olarak, Google Play Store bir sunucu hatası veriyor ve kullanıcıların mevcut bir uygulamayı indirmesine veya güncellemesine izin vermiyor. Etkilenen kullanıcılardan bazıları , Google Play Store uygulaması tarafından saklanan önbellek ve verilerin temizlenmesinin yardımcı olmadığını ve hatanın sürdüğünü doğruladı .

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz