Google play store açık kaynaklı bir platformdur. Google play store olmadan üçüncü taraf uygulamaları indirmek için F-Droid, Amazon’un App Store’u ve diğerleri gibi üçüncü taraf uygulama mağazalarına ihtiyaç vardır.

APK’LAR NASIL KURULUR?

Popüler olan ama bir o kadarda tehlikeli olan apk yüklemektir. Android 8.0 Oreo ve sonraki sürümler için;
Yüklemek istediğiniz apk’yi indirin.
Android, uygulamayı yüklemek için dosya tarayıcısına veya web tarayıcınıza izin vermenizi isteyecektir. İzin verin ve sizi otomatik olarak kurulum ekranına geri döndürecektir.
Sonrasında uygulama yüklenecektir.
İndirdiğiniz diğer uygulamalar gibi çalışacaktır. Simgeyi uygulama çekmecesinde bulabilir, uygulamayı açabilir ve her şeyi yapabilirsiniz.

BİLİNMEYEN KAYNAKLARDAN YÜKLEME YÖNTEMİ

Yüklemek istediğiniz APK’yi indirin.
Ayarlara girip bilinmeyen kaynaklardan indirmelere izin ver deyin.
Bir dosya tarayıcısı kullanın ve indirme klasörünüze gidin. Yükleme işlemine başlamak için APK’ye dokunun.
Daha sonra uygulama yüklenecektir.
Bazı uygulamalar uyumluluk nedeniyle yüklenmeyebilir ve uygulamalar, uygulamayı kullanmanıza izin vermeden önce Play Store‘dan güncellenmiş sürümü almanızı isteyebilir. Bu yöntem yalnızca Android Oreo’dan daha eski Android sürümlerini çalıştıran cihazlarda çalışır.

ÜÇÜNCÜ TARAF UYGULAMA MAĞAZALARI

İstediğiniz APK’yi indirin.
Mağaza kurulduktan sonra açın ve istediğiniz uygulamalar için gezinin. Bunları diğer uygulama mağazalarında yaptığınız gibi indirin ve kurun.
Yeni üçüncü taraf uygulama mağazanızı açabilmeli, uygulamaları indirebilmeli ve endişelenmeden yükleyebilmelisiniz. Açıkçası, çoğu üçüncü taraf uygulama mağazasında bulduğunuz çoğu uygulama yine de Play Store’da mevcuttur. Ancak, burada ve orada bazı istisnalar vardır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz