Yazılım, dünyamıza yön veren yegane yöntem. Geçmişten günümüze teknolojiler gelişirken artık yapay zekaları, giyilebilir cihazları konuşuyoruz. Elbette hepsinin çalıştırılmasını ve yönetilmesini sağlayan sistemler mevcut. Yazılım geliştiricilerin başını çektiği alanda gerekli finansman da sağlanınca geleceğimize ışık tutan yeniliklerle karşı karşıyayız. Belki mucitlerin icatları kadar orjinal olamasalar da en az onlar kadar etkililer. Zira en basitinden sanal asistan adını verdiğimiz yazılımlar sayesinde sesli komutlarla akıllı telefonları harekete dahi geçirebiliyoruz. Bugün için kayda değer diyemeyeceğimiz yapıtlarla başlanan kodlama tarihi, birçok mesleği doğurmasıyla birlikte artık sadece bilişim firmalarının değil devletlerin de ilgisinde. Hayatın sanala taşıması, işlemlerin hızlı bir şekilde internetten halledilmesi ister istemez gerçek dünyanın önemli aktörlerini de sahneye çağırıyor. Çağın gerisinde kalmak istemeyen kurum ve kuruluşlar da kendi ekiplerini kurarak gerek buralarda alınabilecek ürünler oluşturuyor gerekse var olan ürünlerini pazarlama amacıyla metotlar kullanıyor. Her ne olursa olsun biz kullanıcılar ve markaların buluştuğu ortak noktalar, akıllı telefon, internet, yazılım anahatar kelimeleri ekseninde. 3. parti uygulamalar sayesinde küçüklü büyüklü yazılımcılar da yazılım geliştirirken bunları uygulama marketlerinden kullanıma sunabiliyor. Mobil işletim sistemlerinin kendilerine özel marketleri bulunurken bazen sorunlar da çıkabiliyor. Android’in Google Play Store yapısı da örneğin son zamanlarda insanları doğrulama gerekiyor hatası ile karşılıyor. Nasıl çözüleceğine dair yöntemleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Android platformu şu an için akıllı telefon kullanıcılarının yoğunlukla tercih ettiği sistem. Barındırdığı detayları sıralamaya kalksak muhtemelen sayarak bitiremeyiz. Açık yazılım özelliği herkesin kontrolüne ve erişimine izin verirken geniş hareket alanı kişiselleştirme noktasında talepleri de yanıtlıyor. Böylece üreticiler imal ettikleri telefonlara özel biçimde Android’i düzenleyebilirken üstüne kişiler de geliştirici seçeneklerine ulaşıp istediği ayarlamaları yapabiliyor. Hal böyle olunca her türlü alternatife imkan veriliyor ve insanlar da tercihini Android’den yana kullanıyor. Artık masaüstü ve dizüstü bilgisayarların akıllı cihazların kullanım oranı bakımından gerisinde kaldığını düşündüğümüzde mobil işletim sistemlerinin önemi daha da artmakta. Dolayısıyla eğer kar elde etmek ve varlığını sürdürmek isteyen bilişim odaklı yapılar da burada çalışma üretmek durumunda. Özellikle 3. parti programlara baktığımızda Google Play üzerindne belki de ilgi alanınıza göre yüzlerce ürün görebilirsiniz. Oyunlardan, antivirüs uygulamalarına dek geniş alternatiflerle donatılırken güvenlik açısından da endişe yaratmıyor. Lakin Google Play Store kullanımında nadiren sorunlar olabiliyor. Bu noktada da resmi kaynaklardan faydalanmak ve ona göre adım atmak fayda sağlar. Rehberlerde aradığınız bulamadığınız yerde de güvenilir diğer kaynaklara yönelmeliyiz. Biz de Play Store için yaşanan doğrulama gerekiyor hatası üzerine yoğunlaşıp çözümünü anlatıyoruz.

Google Play Store Doğruma Gerekiyor Hatası Çözümü

Can sıkı olayı bir süredir yaşıyorsunuz ve artık markete girmek dahi istemiyorsunuzdur muhtemelen. Aslında çözümü hiç de zor değil. Temel olarak Google hesabınızı kaldırıp tekrardan yeni hesap eklediğinizde halledeceksiniz. Sorunsuz biçimde doğrulama gerekiyor hatasının çözümünü sağlamak için aşağıdaki adımları takip edin.

Ayarlar menüsüne gidip Hesaplar’dan profilinizi kaldırma emrini verin. Birden fazla hesabınız mevcut ise hatayla karşılaştığınız profili kaldırın elbette. Gerekli onayları veriniz. Çünkü hesabınızı tekrardan eklediğinizde bulut depolamadan verilere yeniden kavuşacaksınız.

dogurlama-gerekiyor-hatasi-google-play-store

Yaptığınız işlemlere rağmen hata çözülmediğinde Ayarlar – Uygulamalar – Google Play Store girdisine tıklayıp gelen ekrandaki veri temizlemeye tıklayın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz