Google, Android uygulama mağazası olan Play Store için yeni bir değişikliğe gitti. İşte detaylar…

Google Play Store‘da yer alan uygulamaların çoğu genelde bir yaş kitlesine hedef almakta. Bu durum ise belli bir yaş gurubundaki kullanıcıların uygunsuz reklamlar göstermesini yinede engellemiyor. Google bu durumu fark edince, kısa süre önce bir açıklama yaparak çocukların güvenliği için uygunsuz reklamlar çıkmasın diye yeni bir açıklama yaptı.

Google tarafınca mağazada bir yeni bölüm açıldı ve geliştiricilerden uygulamaların yaşlara göre uygunluk durumunu belirtmesi talep edildi. Eğer uygulama çocuklara yönelik olursa, uygulama indirilmeden veya görülmeden önce geliştiricinin bazı sorular sorması ve bu soruların cevaplanması gerekecek.

Bunlarla beraber çocukların kullanıcı verileri ve kişisel bilgileri nasıl toplamaları gerektiğini ve Google‘ın ailelerle alakalı uygunluğu onaylanan ağlardan reklam yayınlanabileceği belirtildi.

Bu yenilikler yeni uygulama kayıtları ile beraber kısa süre önce yürürlüğe girmişti. Yeni uygulamalarla beraber 1 Eylül gününe dek Google Play mağazasını kullanan geliştiricilerin yaş grubu formu doldurması ve yeni içerik politikalarına uygun uygulama çıkarmaları gerekiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz