Google Play, Android cihazların uygulama mağazası. Bugün sizlere Google Play cihazınızda olmadığında nasıl indirebilirsiniz bundan bahsedeceğim.

Google Play Store oyun ve uygulamaları tanımak ve kullanıcıların Android cihazlarını bu uygulamaları indirip kurmalarını sağlar. Google Play cihazınızda olmadığı zaman büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Google Play da bulunan ücretli oyun ve uygulamaları, sadece kredi kartınızı Google Play hesabınıza tanımlatarak kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu yüzden Android cihazların neredeyse yaşam kaynağıdır.  Google Play herhangi bir sebepten dolayı telefonunuzda olmaması durumunda tekrar yükleyip aktif bir hale getirebiliriz, bunun olması için yapmanız gerekenleri anlatacağım.

Google Play Nasıl Yüklenir?

Kullanmakta olduğunuz internet tarayıcınızdan Google Play APK araması yapın ve Google Play APK’sını indirin. Cihazınızın ayarlar bölümüne girin, bilinmeye kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver butonunu işaretlerin ve dosyanızın yükleme işlemini yapabilirsiniz. Google Play APK’sını sadece güvenilir olan sitelerden indirin ki cihazınız sıkıntı yaşamasın.

Yüklenen Google Play Uygulaması Nasıl Aktif Edilir?

Yükleme gerçekleştirildikten sonra Google Play aktif hale gelecektir zaten. Gmail hesabınızla giriş yapın ve Google Play’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer bu konu hakkında bize sormak istediğiniz sorularınız ve bildirmek istediğiniz görüşleriniz varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz